Trwa ładowanie...
dvu0wtc

Aresztowano podejrzanych o utopienie warszawiaka

Przez pięć dni toruńska policja poszukiwała zwłok mężczyzny, którego mieli pobić i wrzucić do Wisły trzej nieznani mężczyźni. Pod zarzutem spowodowania jego śmierci aresztowano rzekomych świadków zdarzenia.

dvu0wtc
dvu0wtc

Informację o tym, jakoby trzech nieznanych mężczyzn pobiło nad Wisłą młodego mężczyznę, a następnie wrzuciło go do rzeki, przekazali we wtorek podający się za świadków zdarzenia: 24-letnia Marta K. i 18-letni Paweł G. Kobieta kilkukrotnie dała się już poznać jako autorka fałszywych alarmów, ale mimo to starannie, choć bez efektów, przeszukano wskazany odcinek brzegu w pobliżu centrum Torunia.

W piątek wiarygodność informacji świadków częściowo się potwierdziła, więc zwróciliśmy się do strażaków o przeszukanie dna rzeki w pobliżu przystani AZS. Płetwonurkowie wydobyli tu ciało topielca, którym okazał się 35-letni Sławomir D. z Warszawy - poinformował w niedzielę rzecznik toruńskiej policji, Janusz Nędzusiak.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali podejrzanych o spowodowanie śmierci warszawiaka. Okazali się nimi rzekomi świadkowie napadu i pobicia, w rzeczywistości dobrzy znajomi ofiary.

Policja ustaliła, że we wtorek wieczorem, w barze przy ul. Ks Popiełuszki, podejrzani podali Sławomirowi D. środki odurzające z alkoholem, a następnie cucili go w nurcie Wisły, powodując przy tym utonięcie.

Oboje podejrzanych toruński sąd aresztował na 3 miesiące. (an)

dvu0wtc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvu0wtc
Więcej tematów