Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Arcydzieła z Muzeów Watykańskich podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Arcydzieła ze zbiorów Muzeów Watykańskich i innych włoskich kolekcji sztuki w 2016 r. zostaną pokazane w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa pod roboczym tytułem "Maria Mater Divinae Misericordiae" będzie ekspozycją oficjalnie towarzyszącą Światowym Dniom Młodzieży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arcydzieła z Muzeów Watykańskich podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie
(facebook.com/pages/Vatican-Museums-Musei-Vaticani)

- Propozycję organizacji tej wystawy złożył nam kard. Stanisław Ryłko, kiedy jako przedstawiciel papieża Franciszka, uczestniczył w obchodach 650-lecia konsekracji Katedry na Wawelu. Bardzo się z tego cieszymy, bo ekspozycje urządzane podczas dotychczasowych Światowych Dni Młodzieży były prezentacjami najlepszych dzieł sztuki - powiedziała dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew.

Dodała, że list intencyjny dotyczący wystawy ma być podpisany w marcu.

W 2016 r. do Krakowa mają przyjechać dzieła wypożyczone z Muzeów Watykańskich oraz innych włoskich i europejskich kolekcji sztuki. Na wystawie prezentowane będą także dzieła pochodzące z polskich zbiorów. - Temat wystawy jest nieprzypadkowy. Kult maryjny jest w Polsce bardzo silny - mówiła Gołubiew. To także nawiązanie do tematu przewodniego spotkania młodych, którym jest miłosierdzie Boże.

Wystawa zostanie otwarta w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w lipcu przyszłego roku i potrwa około trzech-czterech miesięcy.

Światowe Dni Młodzieży mają się odbyć w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Ci młodzi ludzie, którzy będą chcieli przyjechać do Polski wcześniej, będą mogli spędzić sześć dni (20 - 25 lipca) w polskich diecezjach, goszcząc u rodzin.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów