Trwa ładowanie...

Policja ujawnia akta spraw z Archiwum X i zdjęcia miejsc zbrodni. Prosi o pomoc

Do policyjnego Archiwum X trafiają sprawy sprzed lat, które nie doczekały się rozwiązania. Po latach funkcjonariusze podejmują próbę rozwikłania tajemnic. Właśnie pojawiły się trzy nowe sprawy.

Share
Miejsca zbrodniMiejsca zbrodniŹródło: Policja
drnxvca

Zespół ds. Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, czyli tak zwane policyjne Archiwum X, bada nierozwiązane od lat sprawy. Dzięki nowym technologiom lub też po prostu ciężkiej i mozolnej analizie zebranych dokumentów funkcjonariusze odnajdują przeoczone przed laty tropy prowadzące do rozwiązania spraw.

Zdarza się również, że po latach zgłasza się nowy świadek zdarzenia, którego zeznania mogą pomóc rozwiązać tajemnicę sprzed lat.

drnxvca

Zabójstwo Zbigniewa Karczewskiego w Łomiankach

06.10.1993 r. w przydrożnym rowie przy ul. Warszawskiej w Łomiankach zostały ujawnione zwłoki Zbigniewa Karczewskiego. Z zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów wynika, że mężczyzna mógł spożywać w tym miejscu alkohol wraz z innymi osobami. Sprowadzony na miejsce pies tropiący doprowadził śledczych do znajdującego się w pobliżu całodobowego sklepu monopolowego, lecz tam trop się urwał. Do zabójstwa mogło dojść w trakcie rozboju lub gwałtownej awantury.

Zbigniew Karczewski Policja
Zbigniew KarczewskiŹródło: Policja, fot: Policja

Zabójstwo Piotra Warycha w Warszawie

W dniu 02.10.1998 r. w Warszawie na terenie firmy budowlanej, mieszczącej się przy ul. Kłobuckiej w Warszawie, znaleziono zwłoki zatrudnionego w charakterze dozorcy Piotra Warycha. Do zabójstwa mogło dojść w wyniku gwałtownej awantury.

Tak jak i w sprawie zabójstwa Zbigniewa Karczewskiego, tak i tu nie można wykluczyć, że Piotr Warych spożywał alkohol przed swoją śmiercią. Mógł to robić z przypadkowo poznanymi osobami, np. cudzoziemcami, co tylko utrudniało śledztwo.

Piotr Warych Policja
Piotr WarychŹródło: Policja, fot: Policja

Zabójstwo Urszuli Zdybskiej w Elblągu

Sprawa, która na swoje rozwiązanie czeka najdłużej, bo już od 35 lat. 11.09.1986 r. w domu jednorodzinnym przy ul. Firleja w Elblągu zostały ujawnione zwłoki Urszuli Zdybskiej. W trakcie śledztwa sporządzono i opublikowano portret pamięciowy młodego mężczyzny, który w dniu poprzedzającym ujawnienie zwłok zamordowanej był widziany w jej domu. Z ustaleń śledztwa wynika, że mógł to być cudzoziemiec.

Zamordowana Uszula Zdybska Policja
Zamordowana Uszula ZdybskaŹródło: Policja, fot: Policja

Jeśli ktoś ma informację mogące przyczynić się do rozwiązania poniżej opisanych spraw, proszony jest o kontakt z policyjnym Archiwum X pod adresem e-mail: adres archiwumx@policja.gov.pl.

Źródło: Policja,
Miejsca zbrodni

Zobacz też: Drogowi zabójcy. "Współczynnik zdecydowanie wyższy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
drnxvca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drnxvca
drnxvca
Więcej tematów