Trwa ładowanie...
d2noi2r
d2noi2r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kościół

Archeolodzy odnaleźli ruiny pierwszego kościoła w Peru

Archeolodzy odkryli w Peru pozostałości pierwszego kościoła zbudowanego przez Hiszpanów w XVI wieku - informuje serwis internetowy ABC News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2noi2r

Odkrycia dokonano na północnym wybrzeżu Peru koło miasta Piura w miejscu, gdzie w XVI wieku powstała pierwsza osada San Miguel de Piura, założona w 1532 roku przez hiszpańskich konkwistadorów, dowodzonych przez Franciszka Pizarro.

Jak poinformował archeolog Cezar Astuhuaman z Uniwersytetu w Piurze, kościół został zbudowany w 1534 roku, a jego ściany z glinianych cegieł uległy przez stulecia znacznemu zniszczeniu.

Archeolodzy odnaleźli pozostałości kościoła, którego kamienne fundamenty, wyznaczające prostokątny kształt budowli, oraz ołtarz zachowały się w stanie nienaruszonym.

Odnaleziono też w okolicy wejścia do kościoła szkielet kobiety, pochowanej stopami w kierunku ołtarza, a także kolczyk oraz krucyfiks.

d2noi2r

Podziel się opinią

Share

d2noi2r

d2noi2r
Więcej tematów