Trwa ładowanie...
d279m31

Arafat zadowolony z sytuacji w Betlejem

(AFP) Przywódca Palestyńczyków Jaser Arafat z zadowoleniem powitał w piątek zakończenie oblężenia Bazyliki Narodzenia Pańskiego i zażądał wycofania wojsk izraelskich z Betlejem.
Share
d279m31

To, co osiągnęliśmy, jest bardzo ważnym krokiem i mamy nadzieję, że armia izraelska będzie kontynuować wycofywanie się z całego Betlejem - powiedział przebywający w Ramallah Arafat. <br.
Trwające ponad pięć tygodni oblężenie Bazyliki zakończyło się w piątek nad ranem dzięki porozumieniu, na mocy którego 13 przebywających w świątyni Palestyńczyków, oskarżanych przez Izrael o terroryzm, udało się na wygnanie (polecieli na Cypr, ostatecznie trafią najprawdopodobniej do państw UE), a 26 bojowników palestyńskich zostało przewiezionych do Strefy Gazy.

Betlejem to ostatnie miasto Zachodniego Brzegu Jordanu, nadal okupowane przez oddziały izraelskie w ramach kwietniowej operacji "Muru Ochronnego" - najazdów na palestyńskie miasta w celu likwidacji komórek oporu palestyńskiego.

Minister spraw zagranicznych Izraela Szimon Peres zapowiedział w piątek, że wojska izraelskie wycofają się z Betlejem najszybciej, jak będzie to możliwe; dodał, że wycofanie jest kwestią godzin lub dni. (and)

d279m31

Podziel się opinią

Share
d279m31
d279m31
Więcej tematów