Trwa ładowanie...
d33rhum

Arabia Saudyjska: obcokrajowcy na śmierć

Saudyjski sąd skazał na kary śmierci dwóch cudzoziemców: Brytyjczyka i Kanadyjczyka, oskarżonych o udział w zamachach bombowych - ujawniła sobotnia prasa londyńska.

d33rhum
d33rhum

Rząd Wielkiej Brytanii odmówił skomentowania tej informacji, zaznaczając jednak, iż jest głęboko zaniepokojony sytuacją obywateli brytyjskich, zatrzymanych w Rijadzie.

Osoby te znajdują się w grupie siedmiu cudzoziemców, aresztowanych przez władze saudyjskie w związku z podejrzeniem o udział w dwóch zamachach bombowych w Rijadzie w 2000 roku, w których zginęły dwie osoby - Brytyjczyk i Amerykanin - a kilka innych zostało rannych. Wśród oskarżonych jest też Kanadyjczyk i Belg.

Jak podały w sobotę gazety Daily Mail i Guardian, oskarżeni - Brytyjczyk Alexander Mitchell i Kanadyjczyk William Sampson - zostali w czasie tajnego procesu w Rijadzie skazani na kary śmierci. Wobec dwóch innych Brytyjczyków saudyjski sąd orzekł kary po 18 lat więzienia.

Zdaniem saudyjskich źródeł, zamachy były związane z porachunkami gangów, trudniących się przemytem alkoholu do Arabii Saudyjskiej. (jask)

d33rhum
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33rhum
Więcej tematów