Trwa ładowanie...
d2aj1g1
23-07-2014 10:50

Aplikacje mobilne ułatwią zwiedzanie Gdańska

Gdańsk można już zwiedzać z licencjonowanym przewodnikiem. Lokalni pasjonaci oprowadzą po Biskupiej Górce i Zaspie, pasjonatki zaś, po stoczni. Dla osób, które lubią zwiedzać w pojedynkę Gdańsk przygotował prawdziwy cymes - aplikacje mobilne.

d2aj1g1
d2aj1g1

Gdańska Organizacja Turystyczna zainaugurowała nową, bezpłatną aplikację Gdansk4play, zawierającą nietypowe trasy zwiedzania, przedstawione w formie łamigłówek. Jest to zwiedzanie w formie zabawy. Gdańska Organizacja Turystyczna opracowała 6 szlaków turystycznych w tej formie. Podczas wędrówek dowiemy się o historii gdańskiego przemysłu, przepłyniemy kajakiem po Motławie, dowiemy się jak na miasto oddziaływała Solidarność oraz będziemy mogli poznać wyjątkowe położenie miasta. Jest też wizyta w Parku Oliwskim, "rzut okiem" na Lasy Oliwskie, aż w końcu spacer do Doliny Radości na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Aplikacja gdansk4play przeznaczona jest na systemy operacyjne Android i Windows Phone. Aby zwiedzać z aplikacją należy wybrać dowolną trasę w aplikacji i udać się na miejsce startu. Podążając za wskazówkami ujętymi w wierszowanych instrukcjach przemieszczamy się do kolejnych punktów, rozwiązując zagadki i w efekcie docieramy do końca szlaku.

Druga aplikacja dedykowana turystom została przygotowana przez Bibliotekę Wojewódzką na drodze konkursu. W rywalizacji brało udział ponad 100 tekstów prozatorskich. Inspiracją do ich powstania był Gdańsk i jego urok. Spośród wszystkich opowiadań, wybrano 10 i to one wyznaczają trasy "Literackiej podróży po Gdańsku". Po włączeniu aplikacji wyświetla się mapa z oznaczonymi lokalizacjami wytypowanych miejsc. Wybranie punktu na mapie otwiera informację o celu wyprawy.

Gdańsk zwiedzamy, poszukując falowca na Przymorzu, Kina Neptun, Bazyliki Mariackiej, drewnianego budynku przy ulicy Kartuskiej , Kuźni Wodnej, Parku Oliwskiego, kamienicy przy Angielskiej Grobli, budynku Poczty Polskiej, Kościoła św. Mikołaja oraz wieżowców przy ulicy Amundsena. Wędrując po Gdańsku można przeczytać lub odsłuchać fragmenty opowiadań oraz obejrzeć graficzną interpretację gdańskich budynków autorstwa Ludomira Franczaka

d2aj1g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aj1g1
Więcej tematów