Trwa ładowanie...

Antyszczepionkowcy zabrali głos w sprawie koronawirusa. "Nie ma szans na bezpieczną szczepionkę"

Liderka ruchu antyszczepionkowego Justyna Socha ostrzegła swoich sympatyków, że nie ma szans na szybkie stworzenie bezpiecznej szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi. Zapowiada, że o ile szczepionka powstanie, jej ruch będzie pomagał osobom, którym rząd będzie chciał wmusić podanie "specyfiku".

Antyszczepionkowcy zabrali głos w sprawie koronawirusa. "Nie ma szans na bezpieczną szczepionkę"Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d30hdm9
d30hdm9

W obliczu epidemii koronawirusa wyraźnie przycichły głosy z ruchów antyszczepionkowych. Trudno się dziwić. Poza nimi reszta świata trzyma kciuki za naukowców pracujących nad szczepionką, która poskromi SARS-Cov-2 i falę zachorowań.

Justyna Socha, liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop Nop przemówiła do swoich sympatyków, aby zapewnić, iż nadal szuka prawdy, a także patrzy rządom i lekarzom na ręce.

Koronawirus i antyszczepionkowcy

- Myślę, że wy wiecie, że mamy swoje racjonalne pomysły, racjonalne argumenty na naprawę systemu. Mamy głos naukowców lekarzy, niekoniecznie tych, którzy służą rządowi i ich korporacjom farmaceutycznym - mówi w wideo publikowanym na Facebooku. Narzekała, że antyszczepionkowcy są teraz poniżani, a żadna stacja telewizyjna nie ma odwagi jej zaprosić.

- Kochani dotychczas nikt nie odkrył bezpiecznej szczepionki (...) i to samo będzie ze szczepionką na obecnie szalejący wirus. Osoby, które będą chciały uniknąć wmuszenia tego specyfiku, będą zwracały się do nas o pomoc. Prędzej czy później okażę się, że jesteśmy potrzebni - powiedziała Socha. Nie wyjaśniła, czy sama przyjęłaby taką szczepionkę.

d30hdm9

- Nie ma szansy na bezpieczną i skuteczną szczepionkę przeciw temu koronawirusowi - dodała zaznaczając, że to opinia dr Paula Offita z USA.

Zobacz też: Stanisław Karczewski pracował przy pacjentach, ale testu na razie nie robi. "To byłby wielki błąd"

Co naprawdę powiedział dr Offit

Sprawdziliśmy, że dr Paul Offit udzielił niedawno wywiadu dla gazety "The Philadelphia Inquirer", gdzie komentował podjęcie prac nad szczepionką na koronawirusa. W rzeczywistości mówił on, że stworzenie szczepionki zajmie lata, a nie miesiące jak sugerował niedawno Donald Trump. Tłumaczył, że najpierw szczepionka jest testowana na zwierzętach, następnie badania kontynuowane są na ludziach. Dopiero po upewnieniu się, że szczepienie wywołuje reakcję immunologiczną, lekarze są gotowi do stosowania szczepień w sytuacji epidemii. - To zajmuje lata - podkreślił.

Wywiad z dr Paulem Offitem o szczepieniach możecie przeczytać również w Wirtualnej Polsce. To znany w USA pediatra i ekspert od szczepień, wirusów, zadeklarowany przeciwnik ruchów antyszczepionkowych.

d30hdm9

Poprosiliśmy Justynę Sochę o szerszy komentarz na ten temat, jednak na wiadomość odpowiada automat. "Poszukaj odpowiedzi na stronie stopnop.com.pl".

Pseudonauka w odwrocie

W związku z epidemia koronawirusa część ekspertów monitoruje głosy "pseudomedycznych autorytetów" i ruchów antyszczepionkowych. Porady Jerzego Zięby dotyczące ochrony przed koronawirusem za pomoca zastrzyków z perhydrolu doczekały się reakcji głównego inspektora sanitarnego oraz prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

Justyna Socha w jednym z wpisów sugerowała powiązanie zgonów na koronawirusa we włoskim Bergamo z akcją szczepień przeciwko grypie. Ostro odpowiedział jej Jacek Górny, lekarz z Poznania. - Rozumiem, że pani jako nieszczepiona przeciwko grypie, czuje się bezpieczna, nie boi się zachorować na koronawirusa. Widzę panią jutro u siebie na oddziale ratunkowym. Po co? To oczywiste, skoro pani koronawirus nie grozi, to będzie pani pomagać naszym pacjentom. Jeżeli pani jutro nie będzie, oznacza to, że nie wierzy pani w słowa które tutaj wypisuje - skomentował.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30hdm9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30hdm9
Więcej tematów