Trwa ładowanie...

Antysemickie komentarze w filmie Muzeum Polin. "Inna historia, taki sam hejt"

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zaprezentowało film, którego celem jest zwrócenie uwagi na antysemickie wypowiedzi. Komentarze internautów z forów i portali społecznościowych czytają m.in Seweryn Blumsztajn i Daniel Passent.

Antysemickie komentarze w filmie Muzeum Polin. "Inna historia, taki sam hejt"Źródło: Youtube.com
d3bdrqs
d3bdrqs

Film "Złe słowa" to element kampanii "Inne słowa, ten sam hejt". Nagranie rozpoczyna stwierdzenie, że "nienawiść zaczyna się od słów". Na kolejnych planszach przypomniano, że w marcu 1968 roku komunistyczne władze rozpętały antysemicką kampanie, w wyniku której z kraju wyrzucono 13 tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego.

W filmie przypomniano słowa z przemówień członków PZPR sprzed 50 lat. Wystąpienia sprzed lat zestawiono ze współczesnymi, antysemickimi wpisami. Komentarze pochodzą z Facebooka i Twittera, serwisu YouTube oraz z portali WPolityce.pl i WRealu24.pl.

Oprócz Blumsztajna i Passenta czytają je również inni uczestnicy wydarzeń marcowych - prof. Łukasz Turski, Agnieszka Arnold, Józef Lebenbaum i Krzysztof Topolski. "Dziś powracają nienawistne hasła sprzed pięćdziesięciu lat" - głosi napis na kolejnej planszy.

d3bdrqs

Na zakończenie klipu Muzeum Polin zaprasza na swoją wystawę "Obcy w domu", poświęconej wydarzeniom z Marca 1968 r.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spalenie kukły z wizerunkiem Petru. Zybertowicz unika jednoznacznej odpowiedzi

d3bdrqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bdrqs
Więcej tematów