Trwa ładowanie...
d18casd

Antysemickie komentarze w filmie Muzeum Polin. "Inna historia, taki sam hejt"

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zaprezentowało film, którego celem jest zwrócenie uwagi na antysemickie wypowiedzi. Komentarze internautów z forów i portali społecznościowych czytają m.in Seweryn Blumsztajn i Daniel Passent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpisy czytają uczestnicy wydarzeń marcowych
Wpisy czytają uczestnicy wydarzeń marcowych (Youtube.com)
d18casd

Film "Złe słowa" to element kampanii "Inne słowa, ten sam hejt". Nagranie rozpoczyna stwierdzenie, że "nienawiść zaczyna się od słów". Na kolejnych planszach przypomniano, że w marcu 1968 roku komunistyczne władze rozpętały antysemicką kampanie, w wyniku której z kraju wyrzucono 13 tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego.

W filmie przypomniano słowa z przemówień członków PZPR sprzed 50 lat. Wystąpienia sprzed lat zestawiono ze współczesnymi, antysemickimi wpisami. Komentarze pochodzą z Facebooka i Twittera, serwisu YouTube oraz z portali WPolityce.pl i WRealu24.pl.

Oprócz Blumsztajna i Passenta czytają je również inni uczestnicy wydarzeń marcowych - prof. Łukasz Turski, Agnieszka Arnold, Józef Lebenbaum i Krzysztof Topolski. "Dziś powracają nienawistne hasła sprzed pięćdziesięciu lat" - głosi napis na kolejnej planszy.

d18casd

Na zakończenie klipu Muzeum Polin zaprasza na swoją wystawę "Obcy w domu", poświęconej wydarzeniom z Marca 1968 r.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spalenie kukły z wizerunkiem Petru. Zybertowicz unika jednoznacznej odpowiedzi

d18casd

Podziel się opinią

Share
d18casd
d18casd
Więcej tematów