Trwa ładowanie...
d18gucz

Antypolski plakat na konsulacie RP w Kijowie. "Narzucają nam własną wizję historii"

"Okupacja, polonizacja, pacyfikacja, akcja Wisła, represje, obozy koncentracyjne" - głosiły hasła na plakacie umieszczonym na polskiej placówce dyplomatycznej. Akcję przeprowadziła prawicowa ukraińska organizacja Czarny Komitet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na plakacie widnieją kontury Polski i Ukrainy oraz zarzuty wobec naszego kraju
Na plakacie widnieją kontury Polski i Ukrainy oraz zarzuty wobec naszego kraju (youtube.com/Чорний Комітет, Fot: screen)
d18gucz

Czarny Komitet wydał w tej sprawie komunikat, w którym oskarżył Polskę o wykorzystywanie faktu, że Ukraina znajduje się w stanie wojny. "Cały czas Polska narzuca nam swoją wizję historii i naszego ustawodawstwa" - głosi stanowisko organizacji.

"Polska chce nam przypisać zbrodnie, jednak my dobrze pamiętamy jej zbrodnie wobec Ukrainy" - napisali prawicowi działacze. Dodali, że każdy naród ma prawo do upamiętniania swoich bohaterów i nikt nie może narzucać Ukraińcom swojej oceny historii.

"Będziemy reagowali na wszelkie przejawy imperializmu wobec Ukrainy i bronili jej suwerenności" - podkreślili członkowie Czarnego Komitetu.

d18gucz

Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło powiedział PAP, że przed gmachem pojawiło się kilku mężczyzn. Rozwiesili plakat na gablocie z ogłoszeniami, a po sfotografowaniu się na jego tle, odeszli.

Zobacz także: Frasyniuk dla WP relacjonuje zatrzymanie i przesłuchanie

d18gucz

Podziel się opinią

Share
d18gucz
d18gucz
Więcej tematów