Trwa ładowanie...
d2p923o

"Antypaństwowe" kasety wideo sprzedawane w białoruskich sklepach

Jakież było zdziwienie jednego z białoruskich obrońców praw człowieka, kiedy skonfiskowane mu przez celników "antypaństwowe" kasety wideo zobaczył w jednym ze sklepów w Grodnie.

Share
d2p923o

Kilka tygodni temu przewodniczący grodzieńskiego oddziału Białoruskiej Fundacji Helsińskiej - Aleksandr Antoniuk, towarzyszył trzem polskim kolegom jadącym na seminarium o prawach człowieka. Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Berestawicy białoruscy celnicy zakwestionowali znalezione przy nich kasety wideo. Uznano je za materiały antypaństwowe i skonfiskowano, chociaż nikt nie pofatygował się sprawdzić co było na nich nagrane.

Antoniuk rozpoczął starania o zwrócenie mu kaset, na których były filmy o prawach człowieka. Polecono mu zwrócić się do składu celnego. Tam jednak okazało się, że kasety przejął "Dziarżstandart" - urząd zajmujący się sprzedażą skonfiskowanych towarów.

Kilka dni później swoje kasety Antoniuk zobaczył w grodzieńskim sklepie na półce z napisem "Towar skonfiskowany". Za niecałego dolara stał się z powrotem ich właścicielem. (mk)

d2p923o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p923o
d2p923o
Więcej tematów