Trwa ładowanie...
Natalia Durman
03-11-2015 12:05

Antoni Macierewicz szefem MON? "To byłoby pierwsze oszustwo PiS"

- Ta ekipa coś obiecała społeczeństwu i to w kampanii wyborczej, kiedy jest licytacja, taki "konkurs piękności". To byłoby pierwsze oszustwo tej partii, bardzo zła rzecz, która by się latami ciągnęła za PiS - stwierdził w programie #dziejesienazywo Piotr Gursztyn z "Do Rzeczy", komentując doniesienia o tym, że to Antoni Macierewicz, a nie Jarosław Gowin obejmie stanowisko ministra obrony narodowej w rządzie PiS.

Share
d3wckc0

- Chodzi o najważniejszą rzecz. To, co PiS i Szydło powiedzieli w kampanii wyborczej, że Macierewicz nie będzie szefem MON, bo będzie nim Gowin - wyjaśnił Gursztyn.

- Wiem, jakie są co do mnie plany, ale wszystkie decyzje dotyczące rządu, kto w nim będzie i kto w nim nie będzie, należą do Beaty Szydło - mówił w piątek Gowin. Komentował w ten sposób medialne spekulacje, że propozycja powierzenia mu resortu obrony jest już nieaktualna, a obecnie jest kandydatem na ministra nauki.

Gowin zaznaczył, że nie może "odpowiadać za to, co sobie wymyślają dziennikarze" i dodał, że on nie jest od tego, "by ujawniać szczegóły, dotyczące składu rządu".

d3wckc0

Dopytywany, czy jest pewien, że szefem MON nie będzie np. Antoni Macierewicz, Gowin powiedział: - Wiem, kto będzie ministrem obrony narodowej, ale tego nie ujawnię.

"Znam Macierewicza od lat"

Zdaniem Pawła Kowala z Instytut Studiów Politycznych PAN, trzeba wyjść od podstawowych faktów - Macierewicz jest wiceszefem PiS i jedną z kluczowych postaci w partii.

- Analitycznie rzecz ujmując Szydło powiedziała, że Gowin jest "jednym z najbardziej prawdopodobnych kandydatów", więc zostawiła sobie pole, by to ktoś inny nim - podkreślił w #dziejesienazywo.

Czy można zatem uznać, że to właśnie Macierewicz będzie szefem MON? - Ja tego nie wiem i tego nie przesądzam, ale dla mnie kandydatura Macierewicza nie jest niczym bulwersującym - powiedział na antenie Wirtualnej Polski Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

d3wckc0

- Znam od lat Antoniego Macierewicza. Jest to polityk, który ma strasznie negatywny wizerunek, który jest sprawą medialną. Macierewicz naprawdę nie jest czarnym ludem polskiej polityki - powiedział Kowal.

Jego zdaniem, Macierewicz to bardzo dobry specjalista od spraw bezpieczeństwa i obronności, człowiek o niezwykle twardym charakterze. - Uważam go za wybitnego polityka - dodał.

Rząd "drużyny PiS"

- Trwają konsultacje wewnętrzne w sprawie utworzenia rządu, nie będzie to rząd autorski, ale drużyny PiS - oznajmił w poniedziałek szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że rola Beaty Szydło w tych konsultacjach jest kluczowa. Podkreślił, że celem konsultacji jest stworzenie jak najlepszego rządu, żeby mógł niezwłocznie przystąpić do pracy.

Rzeczniczka PiS Elżbieta Witek zapowiadała w piątek, że prawdopodobnie w tym tygodniu komitet polityczny partii zdecyduje o kandydatach na ministrów przyszłego rządu.

Delegacja PiS ws. kalendarza wyborczego spotkała się już z prezydentem Andrzejem Dudą. Beaty Szydło nie było w jej składzie.

d3wckc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wckc0
d3wckc0
Więcej tematów