Trwa ładowanie...
dt5yeng

Antoni Macierewicz: przyjmuję decyzję prezydenta

Antoni Macierewicz będzie marszałkiem seniorem Sejmu - taką decyzję podjął prezydent Andrzej Duda. Już wiadomo, że były szef MON tę funkcję przyjmie. - Będę realizował moje obowiązki zgodnie z moim poczuciem odpowiedzialności - stwierdził Macierewicz.
Share
Antoni Macierewicz został marszałkiem seniorem Sejmu
Antoni Macierewicz został marszałkiem seniorem SejmuŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dt5yeng

- Ja oczywiście tę decyzję przyjmuję i będę realizował moje obowiązki zgodnie z moim poczuciem odpowiedzialności za cały wysiłek niepodległościowy Polaków i decyzję narodu polskiego wyrażoną w wyborach, które miały miejsce ostatnio - powiedział PAP Antoni Macierewicz.

Zobacz także: Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu. Andrzej Duda podjął decyzję

- Prezydent podjął dzisiaj decyzję o tym, że 12 listopada zostało zwołane pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu nowej kadencji. Na marszałka seniora Senatu została wyznaczona Barbara Borys-Damięcka, na marszałka seniora Sejmu prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza - poinformował we wtorek Błażej Spychalski.

dt5yeng

Zobacz też: Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem? "Taka możliwość istnieje"

- Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną - ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz - dodał Spychalski.

*Zobacz także: Makowski: "Marszałek senior Kaczyński? A może Macierewicz? 'Prezydent nie podjął jeszcze decyzji'" *

Pierwsze posiedzenie Sejmu rozpocznie się we wtorek 12 listopada o godz.12, tego samego dnia o godz. 16 zbierze się na 1 posiedzeniu Senat.

Źródło: interia.pl

dt5yeng

Podziel się opinią

Share
dt5yeng
dt5yeng
Więcej tematów