Trwa ładowanie...
d38uwm6

Antoni Macierewicz mówi o skandalu podczas wizyty premiera w PE. "Zupełnie niezwykła nawała"

- Unia chce decydować o wszystkim - twierdzi były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Zwraca uwagę, że podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim, Polska była atakowana. Podobnie jak UE, "jaką kiedyś znaliśmy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak
Na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d38uwm6

Choć premier był bombardowany pytaniami w PE, Antoni Macierewicz twierdzi że Mateusz Morawiecki dobrze sobie z nimi poradził. - Dobre wystąpienie, dobre riposty później na pytania - ocenił. Jednocześnie dodał, że "wobec zupełnie niezwykłej nawały, jaka spotkała pana premiera i Polskę ze strony absolutnej większości PE, myślę, że co najmniej dziewięćdziesiąt kilka procent posłów było reprezentowanych przez tych, którzy się wypowiadali przeciwko Polsce oraz przeciwko UE, jaką kiedyś znaliśmy - podkreślił byle szef MON w Radiu Maryja.

Zwrócił też uwagę, że politycy obecni razem z premierem Morawieckim w PE postawili żądanie, żeby "Polska się wyrzekła jakichkolwiek związków z krajami międzymorza". - To zostało przez Pana Verhofstadta bardzo jasno powiedziane - zaznaczył Macierewicz.Według niego "w Unii Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej, w tych gremiach kierowniczych, ukształtował się już zupełnie jednolity pogląd".

- Bez względu na to, co się dzieje na zewnątrz, a może im bardziej kwestionowana jest sensowność takiej struktury jak UE w obecnym kształcie, tym bardziej trzeba ją zacieśniać i przekształcać w jednolity organizm państwowo-gospodarczy. I oni to dzisiaj jasno powiedzieli: "Nie wystarczy gospodarka, my zmierzamy do jednolitej struktury w tzw. wartości europejskie, o których kształcie decyduje większość parlamentu. One są takie, jakie my ustalimy bez względu na to, co narody na ten temat sądzą i co państwa niepodległe na ten temat sądzą, i będziemy to egzekwowali" - tłumaczył Macierewicz.

d38uwm6

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: politycy PiS nienawidzą Unii, idą tam tylko po kasę"

Wątpi też, że politycy, którzy cytowali Różę Luksemburg, wiedzą, kim ona jest. Zaznaczył, że walczyła ona z ruchem niepodległościowym i narodowym.

d38uwm6

- Tam był realizm grupy zaangażowanych politycznie postkomunistycznych polityków, zwłaszcza wtedy, gdy powoływali się na Różę Luksemburg, a to był zupełny skandal, bo przypomnijmy, w jakim kontekście się jeszcze na nią powoływano. Powoływano się na zdanie "że wolność państwa mierzy się wolnością jednostki". Takie zdanie przywołano, atakując oczywiście Polskę, jakby w Polsce nie było wolności jednostki – zupełny absurd - mówił były szef resortu obrony narodowej.

Źródło: Radio Maryja

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów