Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz kłamał - porażka posła PiS przed sądem

Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu badającego katastrofę
smoleńską, poniósł wczoraj prestiżową porażkę przed sądem. Poseł PiS
będzie musiał przeprosić Piotra Niemczyka, byłego wicedyrektora zarządu
wywiadu UOP za rozpowszechniane kłamstwa na jego temat. Sprawa ciągnęła
się sześć lat, bo poseł Macierewicz unikał sądu.

Share
Antoni Macierewicz kłamał - porażka posła PiS przed sądem
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1mtuvk

W 2007 roku w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Antoni Macierewicz powiedział, że przy prywatyzacji TP SA Niemczyk walnie przyczynił się do aferalnego oddania firmy przez rząd Jerzego Buzka. - Zdziwiłem się, bo nie miałem z tą sprawą nic wspólnego. Zostałem wiceministrem gospodarki, już po prywatyzacji TP SA - mówi Niemczyk.

- Z merytorycznego punktu widzenia sprawa była niezwykle prosta, ale problemy zaczęły się, gdy próbowaliśmy postawić posła Macierewicza przed sądem - wspomina Michał Wysocki, adwokat Niemczyka. Przez dwa lata polityk PiS uchylał się od cywilnego procesu twierdząc, że chroni go immunitet poselski. Gdy proces się już rozpoczął, najczęściej prosił o jego odroczenie z powodu choroby lub ważnych spraw publicznych, którymi się zajmuje. Macierewicz nie był w stanie przed sądem wskazać żadnego dowodu na związek Niemczyka z prywatyzacją TP SA. Mimo to nie chciał dobrowolnie go przeprosić.

d1mtuvk

Tuż przed ogłoszeniem wyroku 17 kwietnia przed sądem apelacyjnym adwokat Macierewicza ponownie poprosił sąd o odroczenie sprawy z powodu nieobecności posła. Sąd jednak wydał wyrok i nakazał Antoniemu Macierewiczowi zamieścić przeprosiny Niemczyka w dzienniku "Rzeczpospolita". Wyrok jest prawomocny.

Wysocki w rozmowie z "Wprost" powiedział, że "sprawa Niemczyka pokazała, jak wielkiej determinacji potrzeba, by przymusić posła Macierewicza do przeprosin za rozpowszechniane przez niego oczywiste kłamstwo".

Więcej na Wprost.pl

d1mtuvk

Podziel się opinią

Share
d1mtuvk
d1mtuvk
Więcej tematów