Trwa ładowanie...
d8gwblj

Antoni Macierewicz chwalił się zdjęciem z kardynałem oskarżonym o pedofilię. Teraz się tłumaczy

Amerykańskiemu kardynałowi Theodore’owi McCarrickowi zarzuca się nadużycia seksualne. Internauci przypomnieli, że duchowny spotkał się z Antonim Macierewiczem. Były minister obrony narodowej postanowił zareagować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do spotkania doszło w czerwcu
Do spotkania doszło w czerwcu (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
d8gwblj

Wraca sprawa konferencji "Obecne i przyszłe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa. Finanse, energia, polityka", która odbyła się 4 czerwca na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego. Paradoksalnie, po upływie prawie trzech miesięcy, o wydarzeniu jest głośniej.

Patronat nad imprezą objęli Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Zaproszono między innymi kardynała Theodore McCarrick. I to z powodu tego ostatniego teraz Macierewicz się tłumaczy.

Zagraniczne media podają, że kardynał molestował co najmniej dwóch nieletnich chłopców. 25 sierpnia Watykan poinformował, że papież Franciszek przyjął rezygnację kard. McCarricka z Kolegium Kardynalskiego. Potem opinia publiczna mogła przeczytać, że ukrywano, w tym papież Franciszek nadużycia duchownych. Opisał to były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, arcybiskup Carl Maria Vigano.

d8gwblj

Były szef MON zareagował na wypominanie mu konferencji z udziałem kardynała przez "Fakt". "Stanowczo oświadczam, że w czasie wizyty ks. kard. dr Theodora McCarricka, arcybiskupa seniora Waszyngtonu i radcy waszyngtońskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, nie istniały jakiekolwiek poszlaki na temat reputacji duchownego" - podkreślił w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Wymienił też zasługi kardynała. I dodał: "Przypominam, że konferencja odbyła się 4 czerwca 2018 roku. Dopiero 20 czerwca 2018 roku zostały upublicznione oskarżenia związane z wydarzeniami sprzed około 50 lat, a 28 lipca 2018 papież Franciszek przyjął jego rezygnację z zasiadania w Kolegium Kardynałów. Nie ma wątpliwości, że zapewne nikt w Polsce, łącznie z duchowieństwem, nie miał o tym jakichkolwiek informacji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8gwblj

Podziel się opinią

Share
d8gwblj
d8gwblj