Trwa ładowanie...
d1or7d3
Antoni Macierewicz: będzie protest wyborczy, to PiS wygrało wybory
x-news/TVN 24TVP

Antoni Macierewicz: będzie protest wyborczy, to PiS wygrało wybory

- Te wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. To PiS zdobyło największą liczbę mandatów w stosunku do ubiegłych wyborów i największy wynik procentowy w stosunku do ubiegłych wyborów. A Platforma Obywatelska straciła mandaty i wyborców. A co uważa Państwowa Komisja Wyborcza, to okaże się po proteście wyborczym PiS - mówił Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości gość programu "Po przecinku" w TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1or7d3

- Będzie protest wyborczy, który zostanie skierowany do Sądu Najwyższego w najbliższym czasie. Zdążymy. Takich wypadków, jak na (pokazanym w środę przez PiS) filmie, było więcej - mówił Antoni Macierewicz.

- Chcemy wyliczyć wszystkie, do których jesteśmy pewni, że przebieg był taki sam. Chcemy także, by temu towarzyszyła także informacja o innych nadużyciach - mówił.

- Warto sobie uświadomić, że w tych wyborach było ponad 200 tys. głosów nieważnych, o 100 tys. więcej niż w poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego, przy zmniejszonej frekwencji. Czy to nie jest niepokojące? W jednym z obwodów w komisji było blisko 40 proc. głosów nieważnych. To dziwaczne - przekonywał Macierewicz.

Źródło: TVP Info

d1or7d3

Podziel się opinią

Share
d1or7d3
d1or7d3