Trwa ładowanie...
d10yjt7

Antoni Macierewicz będzie niepocieszony. Prokuratura nie chce dochodzenia ws. książki Tomasza Piątka

"Macierewicz i jego tajemnice" - informacjom zawartym w tej książce stanowczo sprzeciwia się były szef MON. Złożył nawet zawiadomienie w tej sprawie. Warszawska prokuratura okręgowa nie podziela jednak jego uwag. Odmówiła wszczęcia dochodzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na stanowisku ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak
Na stanowisku ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d10yjt7

Jak podaje "Dziennik", o decyzji prokuratury poinformował jej rzecznik Łukasz Łapczyński. Podkreślił, że analiza zeznań byłego ministra obrony narodowej oraz treści zawarte w książce nie wykazała, by można było mieć do czynienia z czynami ściganymi z oskarżenia publicznego.

Choć prokuratura uznała, że "opisywane przez zawiadamiającego zachowania można byłoby uznać za pomówienie, które zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, ścigane jest z oskarżenia prywatnego", nie ma podstaw, by zająć się sprawą z oskarżenia publicznego.

Przypomnijmy, że zawiadomienie Macierewicza dotyczyło "stosowania przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego, w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych i publicznego znieważania lub poniżania konstytucyjnego organu RP".

d10yjt7

Źródło: "Dziennik"

d10yjt7

Podziel się opinią

Share

d10yjt7

d10yjt7
Więcej tematów