Trwa ładowanie...

Anna Morawiecka będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Obornik Śląskich

Siostra premiera Anna Morawiecka zamierza ubiegać się o fotel burmistrza Obornik Śląskich. Zarejestrowała już swój komitet wyborczy.

Share
Anna Morawiecka będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Obornik Śląskich
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d2jbn6p

"W Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowany został KWW Anny Morawieckiej Obornickie Porozumienie Samorządowe" - napisał na Twitterze dziennikarz wrocławskiej "Gazety Wyborczej" Jacek Harłukowicz.

Anna Morawiecka to starsza siostra premiera Mateusza Morawieckiego. Jest zastępcą dyrektora Wrocławskiego Domu Literatury oraz szefową Biura Promocji Wrocławskich Dobrych Książek.

Oborniki Śląskie, w których kandyduje, znajdują się w województwie dolnośląskim i liczą nieco ponad 8 tys. osób. W pobliżu tej miejscowości rodzina Morawieckich ma dom letniskowy. Ostatnio w rządowym programie pojawiła się inicjatywa budowy mostu, który połączy Oborniki z gminą Miękinia. Burmistrz miejscowości, w której chce wygrać Morawiecka, uważa, że to strata pieniędzy i "prezent" dla siostry od premiera.

Nowy most, którego 20 proc. kosztów inwestycji będzie musiała pokryć gmina, został zaplanowany kilka kilometrów od zbudowanego zaledwie 5 lat temu mostu w Brzegu. Na dodatek rzeka na wysokości Urazu jest najszersza w swoim biegu, co podroży budowę - zaznaczyła "Gazeta Wrocławska".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jbn6p

Podziel się opinią

Share
d2jbn6p
d2jbn6p
Więcej tematów