Trwa ładowanie...
ycipk-4n7j01

Anna Krupka wiceministrem sportu. Nazywają ją "makijażystką Kaczyńskiego"

Mateusz Morawiecki powołał Annę Krupkę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. To świętokrzyska poseł Prawa i Sprawiedliwości. W partii jest znana jako "makijażystka Jarosława Kaczyńskiego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Krupka została sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Anna Krupka została sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-4n7j01

- Kilka lat temu ktoś wymyślił, żeby prezesa lepiej przygotowywać do występów przed kamerami. Dwie dziewczyny z biura w razie potrzeby brały kuferek z kosmetykami i malowały Kaczyńskiego. Krupka była jedną z makijażystek - to cytat z materiału z "Newsweeka" sprzed ponad trzech lat.

Powstał po tym, jak zapadła decyzja o umieszczeniu Anny Krupki na pierwszym miejsce na świętokrzyskiej liście PiS. Startowała jako radna sejmiku województwa mazowieckiego i bez problemu dostała się z do Sejmu.

ycipk-4n7j01

Odpowiedzialna za rozwój infrastruktury sportowej

Od marca 2017 aktywnie działała na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej w Świętokrzyskiem. Jak informuje resort sportu i turystyki, za tę dziedzinę będzie też odpowiedzialna jako sekretarz stanu w ministerstwie. Minister Witold Bańka uczynił ją też odpowiedzialną za koordynację i wdrażanie projektu Polskie Marki Turystyczne, którego głównym celem ma być ukonstytuowanie tak zwanych regionów turystycznych.

Krupka zastąpi Jarosława Stawiarskiego, który w ostatnich tygodniach został wybrany marszałkiem województwa lubelskiego.

Zobacz także: Ryszard Czarnecki ministrem sportu? Jasna deklaracja

ycipk-4n7j01

Anna Krupka urodziła się 30 października 1981 roku w Warszawie. To absolwentka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła też studia podyplomowe z marketingu internetego w SGH w Warszawie. Z PiS-em związana jest od 2005 roku - pracowała w zwycięskich sztabach przy kampaniach parlamentarnej i prezydenckiej, a następnie w biurze do spraw Komunikacji Internetowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4n7j01
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n7j01

ycipk-4n7j01
ycipk-4n7j01