Trwa ładowanie...
d4h285e

Anna Komorowska odwiedziła poszkodowanych w ataku w Tunezji

Anna Komorowska odwiedziła poszkodowanych w ataku w Tunezji. Pierwsza dama oceniła, że pacjenci są w dobrej kondycji psychicznej. Towarzyszący jej dyrektor szpitala MSW w Warszawie, gdzie przebywają ranni, dodał, że również ich stan zdrowia jest zadowalający.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Komorowska
Anna Komorowska (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4h285e

Ośmioro Polaków rannych w środę w ataku terrorystycznym w Muzeum Narodowym Bardo w Tunisie w piątek wieczorem trafiło do Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Na razie nie wiadomo, kiedy ranni będą mogli opuścić szpital, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podkreślają lekarze. Większość obrażeń, jakie odnieśli polscy turyści, to rany postrzałowe i ortopedyczne.

Po spotkaniu z rannymi Anna Komorowska powiedziała dziennikarzom, że pacjenci wydają się być w dobrej kondycji psychicznej - mają świadomość, że mieli ogromne szczęście, ale - jak zaznaczyła - jakieś ślady po tym szoku, którego doznali, na pewno w ich psychice pozostaną. Dodała, że na razie myślą głównie o tym, żeby wrócić do domu.

d4h285e

Dyrektor szpitala Marek Durlik poinformował, że większość pacjentów wyszła z zamachu obronną ręką. Mają rany postrzałowe, ale nie są to ciężkie urazy.

Pytany, kiedy do kraju mogą wrócić pozostali poszkodowani, powiedział, że może to nastąpić jeszcze w poniedziałek lub we wtorek, zależy to jednak od decyzji tunezyjskich lekarzy.

W piątek na warszawskim lotnisku wojskowym na Okęciu wylądowały dwa samoloty specjalne z Polakami rannymi w zamachu terrorystycznym w Tunezji oraz ich rodzinami. Rannych przewieziono do szpitala MSW. Dwie osoby, które są ciężej ranne, kontynuują leczenie w Tunezji.

W sumie w piątek do Polski przyleciały 32 osoby, wśród nich było 8 rannych i 5 członków rodzin. Resztę stanowił personel wysłany z Polski.

d4h285e

Do zamachu doszło w środę w słynnym Muzeum Narodowym Bardo w Tunisie. Terroryści strzelali i do zwiedzających w środku budynku, i do turystów w autobusach zaparkowanych przed placówką. Wśród zwiedzających muzeum w krytycznym momencie była grupa 36 polskich obywateli. Wśród ofiar śmiertelnych było trzech Polaków, dziesięciu zostało rannych. Ciała zabitych mają być przetransportowane do kraju po przeprowadzeniu niezbędnych procedur.

Do zamachu, w którym zginęły 23 osoby z różnych krajów, przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Zobacz: Dramatyczna relacja rannych w zamachu

d4h285e

Podziel się opinią

Share
d4h285e
d4h285e
Więcej tematów