Trwa ładowanie...

Anglia walczy z plastikiem. Fontanny z woda pitną w każdym mieście

Sklepy, kawiarnie i biura będą oferować darmową wodę pitną w specjalnych punktach w każdym dużym mieście i mniejszych miejscowościach w całej Anglii. Zmiany mają wejść w życie do 2021oku.

Share
Anglia walczy z plastikiem. Fontanny z woda pitną w każdym mieście
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3mwph3

Przedstawiciele przemysłu wody pitnej w Anglii są zgodni co do tego, że wdrażany projekt może znacznie zmniejszyć zużywanie jednorazowych plastikowych butelek. Pomysł wprowadzenia powszechnego i darmowego dostępu do wody pitnej narodził się dzięki rosnącej świadomości społecznej dotyczącej wpływu plastikowych odpadów na środowisko.

Whitbread, firma będąca właścicielem marek takich jak np. Costa Coffee, jako jedna z pierwszych podjęła się wdrożenia założeń tej inicjatywy. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że wprowadzą darmowy dostęp do pitnej wody we wszystkich swoich spółkach do marca 2018 roku.

Punkty oraz fontanny z woda pitną będzie można łatwo znaleźć dzięki specjalnej aplikacji oraz znakom na zewnątrz budynków gdzie jest dostęp do wody.

d3mwph3

W grudniu ubiegłego roku, burmistrz Londynu Sadiq Khan, zobowiązał się, że doprowadzi do budowy 20 fontann i innych miejsc dystrybucji wody pitnej w stolicy Anglii.

Władze kraju mają nadzieję, że ta inicjatywa pozwoli zmniejszyć produkcję plastikowych odpadów, które stają się coraz poważniejszym zagrożeniem dla środowiska.

Szef brytyjskiej organizacji "Water UK", Michael Roberts, chwali pomysł powszechnej dystrybucji wody pitnej bez plastikowych opakowań i dodaje " Ten kraj ma jedne z najlepszych źródeł wody pitnej na świecie i chcielibyśmy żeby wszyscy mogli czerpać z tego korzyści".

d3mwph3

Podziel się opinią

Share
d3mwph3
d3mwph3
Więcej tematów