Trwa ładowanie...
d4ut0gx

Angela Merkel otwarta na brytyjskie propozycje ws. UE

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła pozytywnie szanse na porozumienie z Wielką Brytanią w sprawie zaproponowanych przez premiera Davida Camerona reform Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (AFP, Fot: ODD ANDERSEN)
d4ut0gx

- Chcemy przepracować te propozycje w duchu poszukiwania rozwiązań. Są tam zarówno bardziej skomplikowane, jak i mniej skomplikowane punkty - powiedziała Merkel w Berlinie. Szefowa niemieckiego rządu dodała, że wierzy, "iż to się uda".

Zapewniła, że Niemcy przyczynią się, na ile pozwolą na to europejskie ramy, do wypracowania porozumienia.

Merkel poinformowała, że Cameron powiadomił ją telefonicznie o swoich propozycjach. - Znam postulaty. Nie jestem nimi zaskoczona - wyjaśniła.

d4ut0gx

W wystąpieniach w parlamencie Merkel w przeszłości podkreślała, że jest gotowa wyjść Cameronowi naprzeciw, zaznaczała jednak, że "czerwoną linią" jest dla niej swoboda przemieszczania się w UE.

We wtorek opublikowany został oficjalny list Camerona do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, rozpoczynający renegocjację brytyjskiego członkostwa w UE. "Nasze zastrzeżenia dotyczą jednego - elastyczności" - napisał szef rządu w Londynie. Zaznaczył, że Wielka Brytania oczekuje reform w czterech głównych obszarach polityki europejskiej: zarządzaniu gospodarczym i roli państw pozostających poza strefą euro, konkurencyjności, suwerenności państw członkowskich i migracji w ramach Unii Europejskiej.

d4ut0gx

Podziel się opinią

Share
d4ut0gx
d4ut0gx
Więcej tematów