Trwa ładowanie...
d3pc8us
IAR

Angela Merkel krytykuje kraje Europy Środkowo-Wschodniej: nie wyciągnęły lekcji z historii

Angela Merkel krytycznie o krajach Europy Środkowo-Wschodniej w sprawie uchodźców, przychylnie o drugiej nitce Gazociągu Północnego. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, jak przebiegało zamknięte spotkanie niemieckiej kanclerz z grupą chadeków wczoraj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (AFP, Fot: JOHANNES EISELE)
d3pc8us

To polscy europosłowie spytali Angelę Merkel o projekt drugiej nitki Gazociągu Północnego, przebiegającego po dnie Morza Bałtyckiego, omijającego wschodnią Europę, w tym Polskę, dostarczającego gaz z Rosji do Niemiec. Wyrażali zaniepokojenie politycznym projektem. Angela Merkel - jak wynika z informacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej - zbyła to pytanie, odpowiadając krótko, że to czysto komercyjne przedsięwzięcie i najważniejsze, że gaz do Europy będzie płynął.

Natomiast wiele miejsca podczas spotkania z chadekami niemiecka kanclerz poświęciła kryzysowi migracyjnemu i skrytykowała kraje Europy Środkowo-Wschodniej za niechęć wobec przyjmowania migrantów. Mówiła, że te państwa nie wyciągnęły lekcji z historii, że przecież same się przekonały, że izolacja i budowa murów to nie jest rozwiązanie. - To smutne, że ci, którzy z radością obserwowali koniec zimnej wojny, teraz w ogóle nie chcą się włączyć we wspólne decyzje podejmowana w Europie - miała powiedzieć na zamkniętym spotkaniu niemiecka kanclerz.

d3pc8us

Podziel się opinią

Share
d3pc8us
d3pc8us
Więcej tematów