Trwa ładowanie...

Angela Merkel i jej wpis po wizycie w Auschwitz. "Jest symbolem milionowego mordu"

"Auschwitz jest symbolem milionowego mordu, którego Niemcy dokonali na Żydówkach, Żydach, Sinti i Romach, jak i niezliczonej liczbie ludności z całej Europy, a szczególnie z Polski" - napisała kanclerz Angela Merkel w Księdze Pamiątkowej. Wraz z premierem Mateuszem Morawieckim oddała hołd poległym. To pierwsza wizyta Merkel w Auschwitz.

Share
Angela Merkel i jej wpis po wizycie w Auschwitz. "Jest symbolem milionowego mordu"
Źródło: Forum, fot: wojciech grabowski
d49tz65

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Mateusz Morawiecki pojawili się w Miejscu Pamięci Auschwitz. Ma to związek z 10. rocznicą powstania Fundacji Auschwitz-Birkenau. Szefowie rządów Polski i Niemiec oddali hołd poległym oraz wspólnie złożyli znicze przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu.

Merkel i Morawiecki wpisali się również w Księdze Pamiątkowej.

"Auschwitz jest symbolem milionowego mordu, którego Niemcy dokonali na Żydówkach, Żydach, Sinti i Romach, jak i niezliczonej liczbie ludności z całej Europy, a szczególnie z Polski. Naszym obowiązkiem jest i będzie zachowanie tego miejsca dla przyszłych pokoleń: Jako upamiętnienie milionów ludzkich losów, i jako przestrogę, by szanować i bronić godności każdego człowieka" - napisała Angela Merkel.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dzień po tragedii w Szczyrku. "Wykonawca robót jest w kontakcie z policją"

– Państwo polskie zobowiązuje się do dbania o pamięć o tamtych czasach, o pamięć o zbrodniach nazistowskich Niemiec i chcę podkreślić, że sprawiedliwość spóźniona wobec ofiar wymaga tej pamięci, a jednocześnie zadośćuczynienie wobec żyjących i tych, których dzisiaj nie ma, ale wobec tych, którym winni jesteśmy pamięć, również jest elementem tej sprawiedliwości, o którą będziemy dbać – mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie oficjalnej części uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49tz65

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49tz65
d49tz65
Więcej tematów