Trwa ładowanie...

Andrzej Rozenek: sprawa Kwaśniewskich jest wyjaśniona

Komisja śledcza w sprawie działań IV RP, a nie dochodów Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich - za takim scenariuszem opowiada się Andrzej Rozenek, rzecznik Twojego Ruchu. Zdaniem Rozenka, nieodebranie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu to wynik klinczu między PO a PiS.

Share
Andrzej Rozenek: sprawa Kwaśniewskich jest wyjaśniona
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d3qbwqe

Polityk powiedział w radiowej Jedynce, że jego partia nie poprze wniosku PiS o komisję śledczą w sprawie majątku byłego prezydenta i jego żony. W ocenie Andrzeja Rozenka, ta sprawa jest wyjaśniona. - Prokuratura prawomocnie umorzyła postępowanie i nie ma powrotu do tej sprawy - stwierdził gość radiowej Jedynki. Jak dodał, Twój Ruch opowiada się za komisją śledczą w sprawie działań CBA, gdy tą instytucją kierował Mariusz Kamiński.

Zdaniem Andrzeja Rozenka, nieodebranie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu to wynik klinczu między PO a PiS. - To albo rodzaj wzajemnego porozumienia, albo trzymania się za jakieś haki, które PiS mógł zebrać w trakcie swoich rządów i teraz szantażuje nimi Platformę Obywatelską - powiedział poseł Twojego Ruchu.

d3qbwqe

Wczoraj Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy w specjalnym oświadczeniu napisali, że czują się ofiarami "brutalnych ataków politycznych" Mariusza Kamińskiego. Była para prezydencka zaprzecza jakoby dokonywała zakupów z nieudokumentowanych źródeł dochodów.

Z kolei PiS chce, by komisja śledcza zajęła się działaniem organów państwa w związku ze sprawą legalności majątku Kwaśniewskich. Podczas wtorkowego, tajnego posiedzenia sejmu Mariusz Kamiński opowiadał o działaniach CBA wobec byłego prezydenta.

d3qbwqe

Podziel się opinią

Share
d3qbwqe
d3qbwqe
Więcej tematów