Trwa ładowanie...

Andrzej Przyłębski nowym ambasadorem Polski w RFN

• Filozof i tłumacz Andrzej Przyłębski został nowym ambasadorem Polski w RFN - poinformował MSZ
• Przyłębski od 2015 roku wchodził w skład Narodowej Rady Rozwoju

Andrzej Przyłębski nowym ambasadorem Polski w RFNŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1565ww
d1565ww

Jak podkreśla MSZ Przyłębski przez większą część swojej kariery naukowej związany był z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczał również jako profesor filozofii na Technische Universitat w Chemnitz.

Na UAM pracował w Instytucie Filozofii, którego w latach 1993-1996 był wicedyrektorem, a następnie w Instytucie Kulturoznawstwa - zaznaczono w komunikacie.

W roku 2014 Przyłębski objął funkcję dyrektora nowo powołanego na Uniwersytecie - Centrum Myśli Społecznej im. Floriana Znanieckiego. W latach 2003-2011 był członkiem Komitetu Nauk Filozoficznych PAN.

W marcu 2010 r. Andrzej Przyłębski otrzymał tytuł profesorski. W roku 2015 prezydent Andrzej Duda powołał go w skład Narodowej Rady Rozwoju.

d1565ww

Przez pięć lat zajmował stanowisko radcy ds. kultury i nauki w Ambasadzie RP w Niemczech. W tym kraju spędził w sumie około 13 lat. Cieszy się tam statusem rozpoznawanego i szanowanego naukowca.

Przyłębski opublikował 8 książek i ponad 100 artykułów naukowych. Zna język niemiecki i angielski, posługuje się włoskim i rosyjskim. Jest żonaty i ma dwóch synów.

Poprzednim ambasadorem RP w Berlinie był Jerzy Margański.

d1565ww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1565ww
Więcej tematów