Trwa ładowanie...
01-10-2014 09:37

Andrzej Olechowski: rząd Ewy Kopacz ma być rządem na pięć lat

Rząd Ewy Kopacz ma być rządem na pięć lat. Jeśli potraktuje swoją misję jako roczną, nie będzie to mądre - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Andrzej Olechowski, współzałożyciel Platformy Obywatelskiej.

Share
Andrzej Olechowski: rząd Ewy Kopacz ma być rządem na pięć latŹródło: WP.PL, fot: Paulina Matysiak
d12s8cu

Olechowski stwierdza na łamach "Rz", że Platforma jest jedyną siłą, która mogłaby uniemożliwić powrót do władzy PiS, a równocześnie jest dzisiaj w stanie, który tego nie zapewnia. - Bardzo bym chciał, żeby Platforma się zrewitalizowała. Rząd Ewy Kopacz jest dobrym wstępem do projektu rewitalizacji PO, choć jego realizacji nie gwarantuje - mówi Olechowski.

Zdaniem współzałożyciela PO przeszłe rządy PiS były szkodliwe. - Z perspektywy kraju jest ważne, żeby ktoś stanął PiS skutecznie na drodze - dodaje.

Na pytanie "Rz", jak odzyskać poparcie społeczne, Olechowski odpowiada: - Istotnym komponentem przywództwa politycznego jest nadzieja. Polityk musi dawać nadzieję na rozwiązanie, czy zmianę, których pragnie znaczna grupa wyborców. Rząd Ewy Kopacz musi zacząć działać tak, by te nadzieje się ziściły. Wtedy PO wygra wybory.

d12s8cu

Współzałożyciel PO zaznacz, że nie chodzi o nadzieję na większe dodatki na dzieci. - Nie o takich projektach mówimy. Rząd musi zasygnalizować, co chce zmienić, i zacząć to robić. Ma rok, żeby pokazać, że jest wiarygodny. Zdaniem Olechowskiego, to go odróżni od PiS, który "może obiecywać różne rzeczy, ale nie może pokazać swojej wiarygodności".

Olechowski na koniec stwierdza: - Rząd Ewy Kopacz ma być rządem na pięć lat. Jeśli potraktuje swoją misję jako roczną, nie będzie to mądre. Potrzebne jest wystąpienie programowe, które powie, co chcą zrobić przez następne pięć lat.

Zdaniem byłego polityka PO, jeśli Kopacz w ciągu najbliższych miesięcy pokaże zdolności przywódcze, pozostanie szefem rządu i PO.

Źródło: Rzeczpospolita

d12s8cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12s8cu
d12s8cu
Więcej tematów