Trwa ładowanie...
d1an952

Andrzej Halicki: możliwe, że powstaną dwa bloki - chadecki i socjaldemokratyczny

W jakiej formule opozycja wystartuje do wyborów parlamentarnych? Andrzej Halicki zapowiada, że decyzje w tej sprawie zapadną już wkrótce. Jeśli nie uda się stworzyć szerokiej koalicji, być może powstaną dwa mniejsze bloki: socjaldemokratyczny i chadecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Halicki przewiduje, że opozycja może pójść do wyborów w dwóch blokach
Andrzej Halicki przewiduje, że opozycja może pójść do wyborów w dwóch blokach (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1an952

- Ustalimy w najbliższych dniach, w jakiej formule będziemy iść do jesiennych wyborów parlamentarnych - zapowiedział w programie "Sygnały Dnia" w radiowej Jedynce Andrzej Halicki.

Zobacz także: Polacy zabrali głos. Kukiz'15 wchodzi do Sejmu, Platforma odrabia straty

- Koalicja Europejska swój cel spełniła, bo weszliśmy bardzo silną ekipą do PE. Oczywiście zyskując te prawie 40 proc. nie byliśmy ugrupowaniem numer 1 w Polsce, zabrakło ciut. Trzeba się jeszcze bardziej zmobilizować, wytężyć jeśli chodzi o spotkania z Polakami, wyborcami. Czy w formule tak szerokiej, jak Koalicja Europejska? Uważam, że ma to sens, natomiast zadecydują o tym poszczególne podmioty - mówił Halicki.

d1an952

Eurodeputowany nowej kadencji podkreślił w "Sygnałach dnia", że - jeśli nie powstanie szeroka koalicja - wśród opozycji mogą powstać dwa bloki: chadecki i socjaldemokratyczny. - To byłoby zgodne z pewną logiką, również jeżeli chodzi o cele programowe, ale uważam, że szersza formuła byłaby lepsza i skuteczniejsza - mówił polityk PO.

Zobacz także: Plany PiS na nadchodzące wybory. Dworczyk zdradził szczegóły

- Gdyby ten scenariusz był niekorzystny, czyli jednak dwa bloki osobne, to oczywistym jest, że Platforma jest w tym chadeckim nurcie. W takim ugrupowaniu jesteśmy w PE, najbliższy nam jest PSL - podkreślił Halicki.

Źródło: polskieradio.pl

d1an952

Podziel się opinią

Share
d1an952
d1an952
Więcej tematów