Trwa ładowanie...

Andrzej Duda zdecydował. Marszu przeciw przemocy nie będzie

Prezydent Polski, po konsultacji z przedstawicielami większości organizacji politycznych, zdecydował o odwołaniu wtorkowego marszu w Gdańsku. Andrzej Duda zapowiedział też, że w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza obowiązywać będzie żałoba narodowa.

Share
Andrzej Duda zdecydował. Marszu przeciw przemocy nie będzie
Źródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
d4cy7qo

Andrzej Duda podziękował lekarzom, walczącym przez kilkanaście godzin o życie Pawła Adamowicza. Przed godziną 15 okazało się, że prezydenta Gdańska nie udało się uratować.

Prezydent Polski wyszedł z inicjatywą organizacji marszu przeciw przemocy i nienawiści. Spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami większości organizacji politycznych. O 16 w Pałacu Prezydenckim stawili się wszyscy, poza liderami SLD i Platformy Obywatelskiej.

"Marsze nie są na miejscu"

- Doszliśmy do wniosku, że marsze organizowane przez władze nie są tu na miejscu - powiedział prezydent na konferencji po spotkaniu. Andrzej Duda tłumaczył, że jego intencją było zaproszenie na wspólny marsz, gdzie uczestnicy w milczeniu zaprotestują przeciw wrogości. - Ale kolejne wydarzenia spowodowały, że te plany muszą ulec zmianie - stwierdził.

d4cy7qo

Prezydent zapowiedział, że takim momentem będzie pogrzeb Pawła Adamowicza. Jak zapowiedział, w dniu, kiedy się on odbędzie, obowiązywać będzie żałoba narodowa. Andrzej Duda podkreślał, że decyzja o uszanowaniu woli rodziny była podjęta wspólnie.

"Wielki polityk i wielki człowiek"

- Proszę o powstrzymanie się od wielkich, szczególnie daleko idących komentarzy. Proszę też wszystkich o swego rodzaju rachunek sumienia. Przemyślmy, co robimy, jak się wypowiadamy.
Co robimy ze wspólnotą, którą tak bardzo potrzebujemy - zaapelował prezydent.

Zobacz także: Nie żyje Paweł Adamowicz

- Proszę o pamięć dla wielkiego polityka i wielkiego człowieka Gdańska - powiedział Andrzej Duda.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cy7qo

Podziel się opinią

Share
d4cy7qo
d4cy7qo
Więcej tematów