Trwa ładowanie...

Andrzej Duda zakażony. Kto trafi na kwarantannę? "Lista jest już w GIS"

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Najnowsze informacje o stanie prezydenta przekazał minister Paweł Mucha. Mówił on m.in. o liście osób, które trafią na kwarantannę, a także o działaniach w Kancelarii Prezydenta.
Share
Andrzej Duda zakażony. Kto trafi na kwarantannę? Niejasna odpowiedź ministra
Andrzej Duda zakażony. Kto trafi na kwarantannę? Niejasna odpowiedź ministraŹródło: PAP, Fot: PAP/Andrzej Lange, Andrzej Lange
d32myzp

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Prezydent o dodatnim wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 poinformował w nagraniu w mediach społecznościowych.

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Kto trafi na kwarantannę?

O stan zdrowia prezydenta Andrzeja Dudy w TVN24 pytany był Paweł Mucha. - Pan prezydent czuje się dobrze i jak widzieliśmy na nagraniu, które zrobił, jest w pełni sił. Niestety ma on wynik pozytywny i stąd ta samoizolacja - tłumaczył prezydencki minister.

d32myzp

Jak dodał, prezydent Andrzej Duda na kwarantannie ma pełną możliwość pracy zdalnej. - Oczywiście, dopóki będzie czuł się tak dobrze, jak teraz - zaznaczył polityk.

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu zdradza: będzie dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych branż

W programie padło też pytanie o listę kontaktów prezydenta Andrzeja Dudy z ostatnich kilku dni. - Współpracujemy w tej sprawie z szefem GIS. Wszystkie informacje dotyczące kontaktów prezydenta mamy zgromadzone - zapewnił Paweł Mucha.

d32myzp

Prezydencki minister podkreślił, że informacje o kontaktach zostały przekazane do Głównej Inspekcji Sanitarnej. - Te osoby również zostały już poinformowane, jednak dopiero sanepid decyduje o tym, kto trafi na kwarantannę. My jesteśmy na to w Kancelarii Prezydenta przygotowani - mówił polityk.

Minister Mucha nie chciał zdradzić szczegółowej listy osób, które mogą być narażone na obowiązkową kwarantannę w związku z kontaktem z prezydentem Andrzejem Dudą.

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Minister tłumaczy wizytę na Stadionie Narodowym

Padło też pytanie o piątkową obecność prezydenta Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym, gdzie budowany jest szpital tymczasowy. - Prezydent skupia się na wykonywaniu swoich obowiązków. Cały czas od początku pandemii jest aktywny w sferze zdrowia publicznego i gospodarki. Pod to podlega budowa szpitala tymczasowego. Tego oczekują od niego Polacy - tłumaczyl minister w KPRP.

d32myzp

- Wizyta była w piątek, wtedy prezydent nie wiedział, że jest zakażony koronawirusem - dodał Paweł Mucha.

Prezydencki minister uniknął odpowiedzi na pytanie o szczepienie na grypę. - Podejście pana prezydenta jest takie, że musimy dziś wszyscy przez zachowania społeczne pokazywać, że razem damy sobie radę z koronawirusem - stwierdził.

W programie padło też pytanie o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej. - Kobieta i matka ma prawo do pomocy ze strony państwa. Co do przesłanki dotyczącej aborcji eugenicznej pan prezydent Andrzej Duda mówił wielokrotnie, że stoi po stronie życia - zaznaczył.

- Mnie niepokoją te strajki na ulicach Polski. Nie mamy teraz takiej sytuacji, w szczycie epidemii koronawirusa, że politycy mogą wyprowadzać tłumy ludzi na ulice, bez reżimu sanitarnego - dodał Paweł Mucha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32myzp

Podziel się opinią

Share
d32myzp
d32myzp
Więcej tematów