Trwa ładowanie...
d5ixnnt

Andrzej Duda zaapelował o wywieszenie flag państwowych i odśpiewanie hymnu 11 listopada

Dzisiaj prezydent RP, Andrzej Duda, zaapelował w Warszawie o wywieszanie flag państwowych 11 listopada oraz o odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 12 w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – podaje PAP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda, prezydent RP, zaapelował o wywieszenie flag państwowych i odśpiewanie hymnu 11 listopada
Andrzej Duda, prezydent RP, zaapelował o wywieszenie flag państwowych i odśpiewanie hymnu 11 listopada (PAP/EPA)
d5ixnnt

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą na terenie węzła ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej uczestniczyli w akcji pakowania i wysyłki flag państwowych. Dzięki akcji dotrą one do województw, powiatów, gmin i sołectw w całym kraju – zapowiedział prezydent.

„Flaga, która jest naszym narodowym symbolem, nasze barwy, za które umierali nasi pradziadkowie, walcząc o wolną Polskę, za które umierali później broniąc jej granic i które dzisiaj są dla nas wielkim i wspaniałym symbolem, ale dziś dla nas przede wszystkim są symbolem naszej państwowości, są naszą dumą, radością i towarzyszą nam we wszystkich najważniejszych momentach naszego życia i naszej historii" - powiedział Andrzej Duda, informuje PAP.

„Apeluję, aby wszyscy moi rodacy te flagi na 11 listopada wywiesili, aby się pod tymi polskimi flagami gromadzili, abyśmy pod tymi flagami o godz. 12 11 listopada, a więc w najbliższą niedzielę, wszyscy razem stanęli i odśpiewali nasz hymn narodowy” – dodał. Prezydent przypomniał, że w tym samym czasie hymn będzie śpiewany podczas uroczystej odprawy wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

d5ixnnt

Podziel się opinią

Share

d5ixnnt

d5ixnnt
Więcej tematów