Trwa ładowanie...

Andrzej Duda w najnowszym sondażu. Potężny wzrost poparcia prezydenta

48 proc. Polaków dobrze ocenia pracę prezydenta RP Andrzeja Dudy. W porównaniu do wyników z czerwca, odsetek zadowolonych z jego pracy wzrósł o 5 pkt. proc. O tyle samo zmniejszyła się też grupa niezadowolonych - zauważa Kantar.

Share
Andrzej Duda w najnowszym sondażu. Potężny wzrost poparcia prezydenta
Źródło: East News
d49d3c0

Sondaż Kantar pokazuje, że 48 proc. Polaków jest zadowolonych z pracy prezydenta, a 10 proc. podkreśla, że aktywność Andrzeja Dudy oceniają zdecydowanie dobrze.

Krytyczną opinię o wykonywaniu obowiązków przez głowę państwa ma obecnie 37 proc. ankietowanych, z czego 14 proc. ocenia je zdecydowanie negatywnie.

Aż 15 proc. badanych odpowiedziało, że nie potrafią jednoznacznie ocenić, jak prezydent wypełnia swoje obowiązki.

d49d3c0

Rośnie poparcie rządu

Sondaż pokazuje, że w lipcu zwiększyło się także poparcie rządu PiS Mateusza Morawieckiego. W stosunku do lipca, o 2 punkty proc. więcej Polaków dobrze ocenia pracę gabinetu premiera. O 3 pkt. proc. spadła z kolei wielkość grupa, która ma zastrzeżenia do rządu.

Ogólnie odsetek badanych oceniających działania Rady Ministrów pozytywnie wyniósł - 45 proc. Twierdzących, że rząd zasługuje na ocenę negatywną jest z kolei 39 proc.

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

To wyniki zbliżone do tych, o których pisaliśmy przed kilkoma dniami. Z nowego sondażu CBOS wynikało bowiem, że aż 40 proc. Polaków określa się obecnie jako zwolennicy rządu. Drugą najliczniejszą grupą byli obojętni - 29 proc. Z kolei 26 proc. respondentów zadeklarowało, że jest przeciwna gabinetowi premiera.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49d3c0

Podziel się opinią

Share
d49d3c0
d49d3c0
Więcej tematów