Trwa ładowanie...
dd9r70v

Andrzej Duda w liście do wyborców: będę prezydentem dialogu

Będę prezydentem dialogu; prezydentem, który ten dialog inicjuje, który słucha ludzi i jest mądry ich mądrością - napisał w liście do wyborców kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Obiecuje przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego i podniesienie kwoty wolnej od podatku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (WP, Fot: Andrzej Hulimka)
dd9r70v

Poseł PiS Ryszard Terlecki podkreślił w poniedziałek na konferencji prasowej w Krakowie, że w liście Duda podsumowuje kampanię wyborczą i zapowiada inicjatywy, które podejmie jako prezydent.

- Chodzi po pierwsze o inicjatywy ustawodawcze, które doprowadzą do cofnięcia niesłusznej, niepomyślnej dla Polaków decyzji wprowadzenia wieku emerytalnego. Chodzi o działania, które będą sprzyjać odbudowie polskiego przemysłu; niezbędne, aby poprawić, podnieść poziom życia w Polsce i zatrzymać bardzo niekorzystny trend emigracji - mówił Terlecki dziennikarzom.

Duda deklaruje w liście, że jako prezydent wniesie ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny i ustawę podnoszącą kwotę wolną od podatku. "Będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie. Będę bronił polskiej ziemi przed wykupem, a państwowych lasów przed prywatyzacją i wyprzedażą. Będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia" - czytamy w liście, który zwolennicy PiS będą rozdawali wyborcom.

dd9r70v

Kandydat PiS zapewnia w liście, że wraz z żoną będą parą prezydencką, z której Polacy będą dumni. - Uczynię wszystko, by być prezydentem całego narodu, wszystkich Polaków. Będę działał na rzecz dobra wspólnego, a nie tej, czy innej partii politycznej. Będę działał na rzecz silnego, niepodległego państwa, które szanuje swoich obywateli i ich konstytucyjne prawa - zapewnił.

W poniedziałek konferencje nt. listu Dudy do wyborców zaplanowano w kilku miastach w kraju.

Na konferencji prasowej w Szczecinie lokalny poseł PiS Leszek Dobrzyński przeczytał list Dudy, a także zaprezentował liczący blisko sto osób lokalny komitet honorowy kandydata PiS na prezydenta. Obok parlamentarzystów i samorządowców na liście znaleźli się m.in. naukowcy, działacze opozycji demokratycznej, prawnicy i kombatanci.

Wśród osób obecnych na konferencji był m.in. były rektor Pomorskiej Akademii Medycznej Seweryn Wiechowski, który nazwał Dudę "gorącym patriotą" i podkreślał jego wykształcenie. Z kolei politolog i nauczyciel akademicki Artur Staszczyk powiedział, że Duda to "synteza młodości, doświadczenia i kompetencji". Polski do tej pory nie widać na międzynarodowej scenie politycznej, Duda może to zmienić - uważa politolog i nauczyciel akademicki Fuad Jomma.

Szczeciński komitet honorowy tworzą m.in. adwokat Stefan Hambura, senatorowie pierwszej kadencji Edmund Bilicki i Mieczysław Ustasiak, a także łączniczka garnizonu AK Wilno Danuta Szyksznian - Ossowska ps. "Sarenka".

dd9r70v

Podziel się opinią

Share
dd9r70v
dd9r70v
Więcej tematów