Trwa ładowanie...
d1fmtvo

Andrzej Duda w Berlinie: skandowano „konstytucja” podczas koncertu z okazji 100-lecia niepodległości Polski

Podczas uroczystego koncertu w Berlinie, który odbył się w prestiżowym Konzerthaus, w momencie pojawienia się na scenie prezydenta Andrzeja Dudy, na sali zaczęto skandować słowo „konstytucja”. Jak informuje reporter portalu „wPolityce”, inicjatorką okrzyków była dziennikarka Ewa Wanat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koncertu z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Konzerthaus w Berlinie
Koncertu z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Konzerthaus w Berlinie (Twitter, Fot: @MSzuldrzynski)
d1fmtvo

Przy okazji wizyty Andrzeja Dudy w Niemczech, w prestiżowej berlińskiej Konzerthaus, odbył się koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydenci Polski i Niemiec. Przed koncertem, gdy Duda przystępował do krótkiego przemówienia, na sali zaczęto skandować słowo „konstytucja”, w odpowiedzi padły okrzyki „Andrzej Duda”.

„(…) przypomnieliśmy mu na co ślubował i czego powinien być strażnikiem wstając i skandując Konstytucja! Mała, krótka, 4 osobowa demonstracja. Ale zawsze:). PS - nie obyło się oczywiście bez zagłuszania przez zwolenników - okrzyki "Andrzej Duda" mieszały się z "won!". Ten drugi do nas”- relacjonowała wczoraj na sowim profilu na Facebook’u Ewa Wanat, była redaktor naczelna radia TOK FM ( w latach 2003–2012) i Polskiego Radia RDC (w latach 2013–2015).

Z informacji reportera portalu „wPolityce” wynika, że inicjatorką okrzyków w filharmonii była właśnie sama Wencel, a wtórowało jej dwóch Niemców. „To dlatego duża część publiczności nie zrozumiała sensu okrzyków”- czytamy na portalu wPolityce.pl.

d1fmtvo

Wydarzenia opisywane przez Ewę Wanat (odnośnie okrzyków „konstytucja” i „Andrzej Duda”) potwierdziły również inne osoby obecne na sali podczas koncertu, m.in. dziennikarz i publicysta Michał Szułdrzyński.

Opisywany incydent nie miał wpływu na przebieg koncertu, który odbył się zgodnie z planem.

d1fmtvo

Podziel się opinią

Share
d1fmtvo
d1fmtvo
Więcej tematów