Trwa ładowanie...

Andrzej Duda składa życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Czego życzy prezydent?

Andrzej Duda wraz z małżonką składają życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka. W specjalnym liście Para Prezydencka dziękuje seniorom za trud i podkreśla znaczenie roli dziadków.

Share
Andrzej Duda składa życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Czego życzy prezydent?Źródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
d2cv6h3

"Są Państwo dla swoich wnuków wyjątkowymi osobami, nauczycielami życia, cierpliwymi słuchaczami i prawdziwymi przyjaciółmi. Towarzyszą im, poświęcając swój czas i okazując życzliwość, a dzieląc się życiowym doświadczeniem i mądrością, stają się przewodnikami na drodze ku dorosłości" czytamy w pierwszych wersach listu Pary Prezydenckiej z życzeniami na Dzień Babci i Dziadka.

Andrzej Duda i Agata Duda dziękują wszystkim dziadkom za trud wkładany w wychowanie wnuków. "To ważne i odpowiedzialne zadanie, ale i wielkie szczęście móc dzielić się z najbliższymi miłością i troską" – pisze Para Prezydencka o roli dziadków.

Andrzej Duda składa życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka

W ostatniej części listu prezydent składa wszystkim babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta. "Niech radość i duma z wnuków, tych młodszych i tych już dorosłych, nieustannie Państwu towarzyszą, a okazane dobro zawsze spotyka się z wdzięcznością. Życzymy wszystkim Babciom i wszystkim Dziadkom zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Niech to szczególne święto stanie się okazją do tego, by doświadczać rodzinnego ciepła. Niech każdego dnia otacza Państwa serdeczność i dobroć najbliższych, a życiowa satysfakcja i poczucie szczęścia stale Państwu towarzyszą" – życzy Andrzej Duda i Agata Duda z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

d2cv6h3

Treść listu Pary Prezydenckiej zawierająca życzenia dla babć i dziadków została opublikowana na stronie Kancelarii Premiera. Wyimek życzeń został opublikowany również na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Dzień Babci i Dzień Dziadka. Od kiedy obchodzimy?

Dzień Babci jest w Polsce świętem stałym i zawsze odbywa się 21 stycznia. Idea utworzenia święta babć narodziła się w 1964 roku i szybko przypadła do gustu społeczeństwa. Dzięki temu na stałe wpisała się do kalendarza.

Dzień Dziadka w Polsce obchodzimy 22 stycznia. Również jest to święto stałe, choć znacznie młodsze od Dnia Babci. Dziadkowie świętują od lat 80., a tradycja ich dnia dotarła do Polski najpewniej z Ameryki.

d2cv6h3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Duda boi się bardziej Kosiniaka-Kamysza niż Kidawy-Błońskiej? Reakcja Sienkiewicza

d2cv6h3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cv6h3
d2cv6h3
Więcej tematów