Trwa ładowanie...
dy0h1a0

Dzień Babci 2020 Google nie zapomniał o babciach i opublikował specjalną grafikę

Google Doodle na Dzień Babci 2020. Wyszukiwarka po raz kolejny pamiętała o Dniu Babci i uczciła święto specjalną grafiką. Jak wyglądały grafiki w minionych latach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Babci 2020 na grafice Google Doodle
Dzień Babci 2020 na grafice Google Doodle (google, Fot: Google)
dy0h1a0

Dzień Babci w Polsce obchodzimy 21 stycznia. Pomysł na utworzenie takiego święta narodził się w 1964 roku i szybko przypadł do gustu Polakom. Od tamtej pory co roku obchodzimy święto babć.

Co ciekawe, w różnych krajach świata Dzień Babci obchodzony jest w różnych terminach. 21 stycznia świętują babcie w Polsce, Bułgarii i Brazylii. W pierwszą niedzielę marca swoim świętem będą cieszyły się babcie we Francji. Do 26 lipca na Dzień Babci trzeba poczekać w Hiszpanii, a dopiero na przełomie września i października wspólnie z dziadkami będą świętowały babcie w Rosji.

Google pamięta o Dniu Babci 2020. Kolejny rok, kolejna grafika

O Dniu Babci w Polsce oprócz wszystkich babć i wnuków pamięta również Google. Już po raz kolejny najpopularniejsza wyszukiwarka zmieniła logo, na specjalną grafikę z okazji Dnia Babci.

Dzień Babci 2019. Google Doodle google
Podziel się

W 2020 roku grafika przedstawia dwa starsze ptaki (babcia i dziadek) w towarzystwie młodych pisklaków. Przed rokiem logo Google przedstawiało dwa starsze misie w towarzystwie młodszych niedźwiadków. Motyw zwierzęcy w grafice na Dzień Babci był obecny również w 2016 roku, kiedy to babcia, dziadek oraz wnuczęta przedstawieni byli jako koty. W 2015 roku babcia wraz z wnukami karmiła kaczki.

Dzień Babci 2016. Google Doodle google
Podziel się

Inne święta upamiętnione dziś przez Google

Dzień Babci to nie jedyne święto, które jest dziś upamiętniane przez Google. W USA 21 stycznia obchodzony jest Dzień Martina Luthera Kinga Jr., a w Afryce Północnej (Maroko, Algieria, Tunezja, Libia, Egipt, Jordania, Arabia Saudyjska, Irak, Oman) można podziwiać grafikę, której bohaterką jest Mufidah Abdul Rahman, jedna z pierwszych egipskich prawniczek, która pomagała walczyć kobietom o polityczną równość.

dy0h1a0

Czytaj też:Życzenia na Dzień Babci i Dziadka. Nie zapomnij o ich święcie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Duda boi się bardziej Kosiniaka-Kamysza niż Kidawy-Błońskiej? Reakcja Sienkiewicza

dy0h1a0

Podziel się opinią

Share

dy0h1a0

dy0h1a0
Więcej tematów