Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Andrzej Duda podpisał cztery ustawy. Polska wypowie umowy międzynarodowe

Prezydent podpisał ustawy o wypowiedzeniu czterech umów o wzajemnej ochronie inwestycji zawartych z: Francją, Belgią, Cyprem i Holandią. O decyzji Dudy poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podobne postępowania KE toczy wobec kilku innych państw Unii
Podobne postępowania KE toczy wobec kilku innych państw Unii (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dzk3ov1

Chodzi o ustawę o wypowiedzeniu umowy zawartej 14 lutego 1989 roku w sprawie popierania i wzajemnej ochronie inwestycji z Francją, ustawę o wypowiedzeniu analogicznego porozumienia zawartego 19 maja 1987 roku z Belgią i Luksemburgiem, ustawę o wypowiedzeniu umowy zawartej 4 czerwca 1992 roku umowy z Cyprem oraz ustawę o wypowiedzeniu umowy z Holandią zawartej 7 września 1992 roku.

Umowy były kwestionowane przez Komisję Europejską z uwagi na niezgodność z prawem UE "podobnie jak kwestionowane jest obowiązywanie wszystkich pozostałych umów o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji zawartych pomiędzy państwami członkowskimi UE". Co więcej, dwie z nich zostały zawarte jeszcze w czasach PRL.

Komisja Europejska zakończyła nieformalne postępowanie w sprawie wypowiedzianych umów w 2016 roku. Podobne postępowania KE toczą się wciąż przeciw kilku innym krajom wspólnoty.

dzk3ov1

Zobacz także: Bunt młodych przeciwko marszałkowi. "To skandaliczne i niedopuszczalne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów