Trwa ładowanie...

Andrzej Duda podjął decyzję ws. nominacji generalskich

1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", zostaną wręczone awanse na stopnie generalskie i admiralskie w Siłach Zbrojnych RP.

Share
Andrzej Duda podjął decyzję ws. nominacji generalskich
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d1iejtm

O decyzji jako pierwsza poinformowała PAP. Komunikat w tej sprawie wydało następnie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

"Kandydatury przedstawione przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, po wcześniejszych konsultacjach między Ministerstwem Obrony Narodowej, a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, zostały zaakceptowane przez Zwierzchnika Sił Zbrojnych. Nazwiska awansowanych oficerów zostaną podane do wiadomości publicznej po zakończeniu formalnej procedury mianowania" - czytamy.

d1iejtm

"Zmieniło się podejście, jest porozumienie"

O złożeniu do prezydenta wniosku w sprawie nominacji generalskich Błaszczak informował rano na antenie radiowej Jedynki. Podkreślał, że termin ich wręczenia zależy od prezydenta.

- Zmieniło się podejście, jest porozumienie. Uważam, że tak należy działać, aby zwierzchnik sił zbrojnych miał możliwości konsultacji, bo to prezydent RP konstytucyjnie jest odpowiedzialny za te sprawy (nominacje generalskie) - tłumaczył.

- Odmłodzenie kadry dowódczej to proces, ale nadszedł czas, by dowódcami w Wojsku Polskim byli profesjonalni oficerowie reprezentujący młodsze pokolenie. Ale to nie będzie rewolucja. To kontynuacja tego, co rozpoczął minister Macierewicz, bo i on takie działania podejmował - podkreślał szef MON.

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska o Antonim Macierewiczu. "Nie znam drugiego takiego przypadku"

d1iejtm

Podziel się opinią

Share
d1iejtm
d1iejtm
Więcej tematów