Trwa ładowanie...
d2v4h67

Andrzej Duda: oczywiście, że podziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu

Oczywiście, że podziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu - przyznał w "Jeden na jeden" w TVN 24 Andrzej Duda. Tłumaczył, że w kampanii wielokrotnie w otrzymał wparcie od prezesa PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda
Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda (PAP, Fot: Andrzej Hulimka)
d2v4h67

Kandydat PiS zaznaczył, że nie traktuje niedzielnego wyniku jak zwycięstwa, ponieważ do ostatecznego rozstrzygnięcia dojdzie 24 maja. - Mam nadzieję, że wygram wybory - powiedział Duda.

Pytany, czy w przypadku wygranej podziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu, przyznał: "Oczywiście". - Będzie podziękowanie dla wszystkich tych, którzy mnie popierali. Proszę zwrócić uwagę ile razy otrzymałem poparcie od prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jakżeby mogło nie być podziękowania. To świadczyłoby o braku kultury. Polacy nie chcieliby mieć takiego prezydenta - stwierdził Duda.

Kandydat PiS Andrzej Duda skomentował też inicjatywę prezydenta Bronisława Komorowskiego, by spytać w referendum, czy partie polityczne powinny być finansowane z budżetu państwa. - Jeżeli miałoby to być zlikwidowane, to musi być równocześnie system, który będzie gwarantował, że nie dojdzie do oligarchizacji życia politycznego w Polsce. Musi być alternatywa taka, żeby państwo było bezpieczne. W moim przekonaniu jej nie ma (...) - mówił.

d2v4h67

- Skąd pan prezydent miał pieniądze na swoją poprzednią kampanię, kiedy został prezydentem? I skąd ma na tę kampanię, w której właśnie stara się o prezydenturę? Ma je z budżetu, z pieniędzy budżetowych. A dzisiaj mówi o rezygnacji" - podkreślał Duda.

Kandydat PiS był też pytany o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. - Jest społeczne poparcie dla tej inicjatywy. Trzeba rozpocząć w tej sprawie poważną, rzeczową dyskusję z ekspertami - zaznaczył, wskazując, że JOW-y były głównym hasłem Pawła Kukiza, który zdobył w I turze ponad 20 proc. głosów.

Wyniki pierwszej tury

Zgodnie z oficjalnymi wynikami podanymi przez PKW wybory w I turze wygrał Andrzej Duda, który zgromadził 34,76 proc. głosów. Do II tury wejdzie także urzędujący prezydent Bronisław Komorowski z wynikiem 33,77 proc. Trzecie miejsce dla Pawła Kukiza, na którego zagłosowało 20,80 proc. Polaków. Według ostatecznych danych PKW frekwencja wyniosła 48,96 proc.

d2v4h67

Przed drugą turą wyborów odbędą się co najmniej dwie debaty telewizyjne: w niedzielę 17 maja Andrzej Duda i Bronisław Komorowski spotkają się w TVP, a cztery dni później, w czwartek 21 maja - w TVN24.

Podziel się

Zobacz również - #dziejesienazywo: Andrzej Duda o debacie

d2v4h67

Podziel się opinią

Share

d2v4h67

d2v4h67
Więcej tematów