Trwa ładowanie...
d2u0bdi

Andrzej Duda o rozmowach z Donaldem Trumpem: to nie jest bicie piany

My się umawiamy, podpisujemy dokumenty i sprawy są realizowane w bardzo szybkim tempie - tak współpracę z Donaldem Trumpem ocenia prezydent Andrzej Duda. Mówił o tym na spotkaniu z Polonią w Houston.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas spotkania z przedstawicielami Polonii w Houston
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas spotkania z przedstawicielami Polonii w Houston (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2u0bdi

W Houston prezydent Andrzej Duda spotkał się z teksańską Polonią i zapewniał jej przedstawicieli, że w sprawach Polski rozmowy z Trumpem "to nie jest tzw. bicie piany".

- Nie wnikam w politykę, która jest realizowana w Stanach Zjednoczonych, ale mogę powiedzieć tak: bardzo konkretnie rozmawia mi się na temat polskich spraw i wspólnych interesów z panem prezydentem Donaldem Trumpem - podkreślał prezydent. W odpowiedzi usłyszał oklaski.

Jako przykład zrealizowanych przedsięwzięć podał dostawy gazu skroplonego LNG do portu w Świnoujściu. Zaznaczył, że wystarczyły dwa lata, aby gazowce zaczęły regularnie pływać do Polski.

d2u0bdi

Zobacz także: Duda w USA. Leszek Miller zwrócił uwagę na pewien szczegół

Andrzej Duda ocenił również, że "stosunki z USA bardzo się dynamizują".

- To wielka zasługa także pana prezydenta Donalda Trumpa. To jest człowiek, który dobrze życzy Polsce - mówił prezydent podczas spotkania z Polonią.

d2u0bdi

Przeczytaj także: Makowski: "Kongresmani piszą list do Trumpa w sprawie wizyty Dudy. W tle praworządność, media i restytucje"

Podziękowania dla Polonii

- Polskość tętni tutaj, to jest jedno z największych w Stanach Zjednoczonych skupisk Polaków. Ponad 200 tys. ludzi, którzy przyznają się do polskości, że są Polakami lub że mają polskie korzenie - mówił z kolei Andrzej do przedstawicieli teksańskiej Polonii w Houston.

- Za tę właśnie pamięć i za to trwanie przy Polsce i przy polskości, bardzo często przez ponad 100 lat, chciałem państwu podziękować. Waszym rodzinom, waszym bliskim, waszym przodkom, za to że tą polskość przechowali - dodał prezydent.

d2u0bdi

Źródła: RMF FM, polskieradio24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u0bdi

Podziel się opinią

Share

d2u0bdi

d2u0bdi
Więcej tematów