Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Andrzej Duda nie wie, co z przyjazdem Donalda Trumpa. Amerykanie milczą

Donald Trump nie pojawił się w Polsce na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale zapowiadał złożenie wizyty "niebawem". Choć jej szczegóły miały być znane w minionym tygodniu, Pałac Prezydencki wciąż nie ma żadnych wieści od Amerykanów.

Share
Andrzej Duda nie wie, co z przyjazdem Donalda Trumpa. Amerykanie milczą
Źródło: PAP, Fot: DPA,SHAWN THEW
d1p5tl9

Huragan Dorian i konieczność koordynowania przygotowań na nadejście żywiołu - to oficjalny powód nieobecności prezydenta USA w Polsce. Donald Trump dosłownie w przeddzień wizyty poinformował, że obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie odbędą się bez niego.

Pracownicy Kancelarii Prezydenta zapewniali, że to prezydent USA pojawi się w Polsce w najbliższym możliwym terminie. Choć nowy termin wizyty Donalda Trumpa w Polsce miał pojawić się do końca ubiegłego tygodnia, wciąż nic w tym temacie nie wiadomo - donosi RMF FM. Na informacje reportera zareagował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Andrzej Duda nie wie, co z przyjazdem Donalda Trumpa. Amerykanie milczą

Deklarację ws. terminu przylotu prezydenta USA do Polski miał złożyć jego doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski mówił na początku września, że "w grę wchodzą październik, listopad, ewentualnie początek grudnia".

d1p5tl9

Podobne sygnały wysyłał również Biały Dom. Mimo tego, jak nieoficjalnie donosi RMF FM, od momentu wylotu amerykańskiej delegacji z Warszawy (1 września w stolicy pojawił się m.in. wiceprezydent Mike Pence) telefon w Pałacu Prezydenckim milczy.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d1p5tl9

Podziel się opinią

Share
d1p5tl9
d1p5tl9
Więcej tematów