Trwa ładowanie...
d2avl0c

Andrzej Duda na stoku. Prezydent wsparł charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim

Głowa państwa pojawiła się na stoku Polany Szymoszkowej. Celem zawodów jest wsparcie Fundacji Handicap Zakopane zajmującej się aktywizacją sportową osób z niepełnosprawnościami. Narciarze spróbują pobić rekord w 12-godz. drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie.
Share
Polana Szymoszkowa w Zakopanem. Andrzej Duda wziął udział w charytatywnych zawodach
Polana Szymoszkowa w Zakopanem. Andrzej Duda wziął udział w charytatywnych zawodachŹródło: East News, Fot: Damian Klamka
d2avl0c

Na stoku Polany Szymoszkowej w Zakopanem mają miejsce zawody charytatywne 12H Slalom Maraton. Impreza jest organizowana od 2015 r. Jej celem jest pobicie rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. Dotychczasowy najlepszy wynik to 698 km. Rezultat został ustanowiony w 2019 r.

Celem zawodów jest wsparcie Fundacji Integracji Przez Sport Handicap Zakopane. Organizacja zajmuje się aktywizacją sportową osób z niepełnosprawnościami, głównie intelektualnymi, osób z regionu. Każdy przejechany przez narciarzy kilometr zwiększa wysokość wpłat sponsorskich na szczytny cel. Ilość przejazdów jest dowolna, a każdy wspiera potrzebujące osoby.

Przeczytaj: Andrzej Duda ma postanowienie noworoczne niezwiązane z polityką

d2avl0c

W bicie rekordu zaangażowana jest drużyna profesjonalnych narciarzy oraz trenerów i instruktorów w narciarstwie alpejskim. Honorowym kapitanem został Andrzej Duda, który czynnie wspiera zawody. Od 2017 impreza jest objęta patronatem prezydenta. W tegorocznej edycji udział wziął również minister zdrowia Łukasz Szumowski. Tuż przed rozpoczęciem zawodów głowa państwa wygłosiła krótkie przemówienie do uczestników.

Duda podziękował wszystkim zaangażowanym w imprezę. Prezydent pozwolił sobie na żart skierowany w stronę obecnego szefa PGNiG i byłego ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego. - Będę brutalny, przepraszam, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku minister dołączy do grona sponsorów - powiedział.

    East News
Źródło: East News, Fot: Damian Klamka

Przeczytaj również: Andrzej Duda pogratulował Dawidowi Kubackiemu zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni

d2avl0c

Zobacz też: Nieoczekiwane wsparcie dla Andrzeja Dudy. Michał Kamiński: w tej sprawie zasługuje na pochwałę

Źródło: zakopane.pl/TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2avl0c

Podziel się opinią

Share
d2avl0c
d2avl0c
Więcej tematów