Trwa ładowanie...
d4ypyki

Andrzej Duda ma koronawirusa. GIS: 23 osoby na kwarantannie

Po przeprowadzeniu dochodzenia epidemiologicznego Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o skierowaniu na kwarantannę 23 osób, które miały w ostatnim tygodniu kontakt z Andrzejem Dudą. Pozostałe 38 osób z listy kontaktów prezydenta pozostanie pod obserwacją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GIS kieruje na kwarantannę 23 osoby, które miały kontakt z prezydentem
GIS kieruje na kwarantannę 23 osoby, które miały kontakt z prezydentem (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images)
d4ypyki

W sobotę rzecznik głowy państwa minister Błażej Spychalski poinformował, że prezydent ma koronawirusa. Kancelaria Prezydenta sporządziła listę 61 osób, które we wcześniejszych dniach miały kontakt z Andrzejem Dudą.

Koronawirus. Kwarantanna przez 10 dni od kontaktu z zakażonym

- Nie każdy kontakt musi spełniać kryterium bliskiego kontaktu z osobą zakażoną. Kluczowe są tu czas kontaktu, odległość od osoby zakażonej i stosowanie bądź nie środków ochrony osobistej – mówi rzecznik GIS Jan Bondar.

d4ypyki

GIS zbadał kontakty prezydenta Andrzeja Dudy do 7 dni wstecz od momentu uzyskania pozytywnego wyniku testu. Kwarantanna obejmie każdą wyznaczoną osobę na 10 dni, licząc od momentu ostatniego kontaktu z osobą zakażoną.

Według informacji nieoficjalnych na liście osób, które zostaną poddane kwarantannie, znajdują się osoby prywatne a także pracownicy Kancelarii Prezydenta. Jak już informowała Wirtualna Polska, na kwarantannę po spotkaniu z prezydentem został wysłany wicepremier Jacek Sasin.

Koronawirus. Prof. Andrzej Fal: nie ma ucieczki od lockdownu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ypyki

Podziel się opinią

Share
d4ypyki
d4ypyki
Więcej tematów