Trwa ładowanie...
d1qruun
d1qruun
x-news/TVN 24TVP

Andrzej Duda: jako prezydent chcę służyć Polakom

Jako prezydent chcę służyć Polakom - powiedział w Częstochowie wybrany na prezydenta Andrzej Duda. Jak dodał, chce, by za pięć lat można było powiedzieć, że był prezydentem wszystkich Polaków. Duda poznał oficjalne wyniki na Jasnej Górze.
Share
d1qruun

W poniedziałek późnym popołudniem, w drodze do rodzinnego Krakowa, Duda zatrzymał się w Częstochowie i modlił w klasztorze na Jasnej Górze przed obrazem Matki Boskiej. Następnie odwiedził Wawel, gdzie złożył kwiaty na sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Lecha i Marii Kaczyńskich.

- Wszystko się udało dzięki wsparciu właśnie takiemu, za co jestem ogromnie zobowiązany i stąd moja obecność tutaj - powiedział Duda podczas wizyty w jasnogórskim klasztorze.

d1qruun

Pytany, co oznacza dla niego dobra prezydentura, Duda podkreślił, że "chciałby jako prezydent służyć Polakom". - Chciałbym, by Polacy niezależnie od tego, czy na mnie głosowali czy nie, mogli za te pięć lat powiedzieć, że mają to poczucie, że rzeczywiście starałem się przynajmniej być prezydentem wszystkich Polaków, że starałem się odpowiadać na ich potrzeby, że byłem takim człowiekiem - powiedział.

- Zawsze starałem się być blisko ludzi i rozumieć ich. Na tym mi najbardziej zależy, bo uważam, że potrzebujemy takiej właśnie prezydentury - dodał.

PKW ogłosiła, że Duda został wybrany na prezydenta, zdobywając w niedzielnej II turze wyborów 51,55 proc. głosów. Konkurenta Dudy, urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, poparło 48,45 proc. wyborców.

d1qruun

Podziel się opinią

Share
d1qruun
d1qruun
Więcej tematów