Trwa ładowanie...
d1xwm5c

Andrzej Duda docenia byłego premiera. "Nigdy nie skarżył się poza granicami"

Prezydent był w Wierzchosławicach (woj. małopolskie), gdzie wziął udział w 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. - Jego postawa przesądziła o losach Rzeczpospolitej - mówił Duda podkreślając rolę ludowego działacza na rzecz suwerennej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda docenił rolę Wincentego Witosa w odzyskiwaniu niepodległości przez Polskę (Agencja Gazeta, Fot: Jacek Marczewski)
d1xwm5c

Andrzej Duda podkreślił rolę Wincentego Witosa w tworzeniu ruchu ludowców - podaje PAP. - Witos kształtował postawę polskiej wsi, polskiego chłopa i polskiego rolnika, wyciągając to, co w tych ludziach było najlepsze. Co zawsze było tradycją polskiej wsi - powiedział prezydent.

Chwalił też byłego prezesa PSL, jako wspaniałego żołnierza. - Przede wszystkim wykonał rzecz, która przesądziła losy Rzeczpospolitej i o jej przetrwaniu. W ten sposób powstała armia, która odparła Armię Czerwoną, sowiecką zarazę - stwierdził.

Duda określił również byłego premiera mianem wielkiego patrioty. - Choć został skrzywdzony przez polskie władze, nigdy nie powiedział na Polskę złego słowa, nigdy nie skarżył się poza granicami, nigdy nie wzywał obcej pomocy - dodał prezydent.

d1xwm5c

Zobacz również: Duda ogromnie mi zależy na najlepszej współpracy

Na koniec prezydent zachęcił do zakończenie sporów politycznych. - Apeluję do wszystkich, by nie pogłębiać istniejących podziałów. Świętujmy rok stulecia niepodległości jako jedność - zakończył.

d1xwm5c

Podziel się opinią

Share

d1xwm5c

d1xwm5c
Więcej tematów