Trwa ładowanie...
Andrzej Duda dla WP.PL: tu chodzi o bezpieczeństwo państwa

Andrzej Duda dla WP.PL: tu chodzi o bezpieczeństwo państwa

- To już nie jest kwestia późniejszego zliczania głosów, mówimy już o bezpieczeństwie państwa - mówi WP.PL Andrzej Duda z PiS trzy dni po wyborach. - Wystąpiłem z apelem do prezydenta Komorowskiego o odwołanie członków Państwowej Komisji Wyborczej - mówi eurodeputowany, kandydat PiS na prezydenta.

Share
d21guua

- Dwa dni temu rozmawialiśmy w Brukseli o wspólnym bezpieczeństwem cyfrowym. Nikt nawet nie wspomniał o systemach instytucji państwowych, bo to dla wszystkich oczywiste, że są one bezpieczne. Tymczasem wszystkie doniesienia o lukach w systemie brzmią katastrofalnie - twierdzi w programie "Z każdej strony" Andrzej Duda.

Eurodeputowany odniósł się w ten sposób do awarii systemu Państwowej Komisji Wyborczej, opóźnienia w liczeniu głosów i ogłoszenia wyników wyborów samorządowych. PKW zawiadomiła prokuraturę, że doszło do włamania na stronę www.pkw.gov.pl. Sprawą zajmuje się również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W związku z tymi problemami na środę spotkanie z członkami PKW zaplanował prezydent Bronisław Komorowski. PKW w nocy z wtorku na środę ogłosiła oficjalne wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

d21guua

Podziel się opinią

Share
d21guua
d21guua
Więcej tematów