Andrusiewicz ukarał dziennikarza. "Nie wzywamy policji, ale nie zada pan dzisiaj pytania"
W czwartek w Warszawie odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, po której dziennikarze mogli zadawać pytania. Nie wszyscy otrzymali jednak taką możliwość. - Panu nie przysługuje pytanie. Lekceważy pan wszystkie zalecenia epidemiczne - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz w kierunku jednego z obecnych na sali reporterów.
Konferencja prasowa z udziałem Adama Niedzielskiego poświęcona była projektowi reformy systemu szpitali w Polsce. - Chcemy zaproponować rozwiązanie w postaci Agencji Rozwoju Szpitalnictwa, która będzie zajmować się nadzorem właścicielskim nad szpitalami. Chcemy, żeby był wyraźny ośrodek odpowiedzialności za kondycję szpitalnictwa w Polsce - mówił w czwartek szef Ministerstwa Zdrowia.
Dziennikarz nie mógł zadać pytania. "Pewne standardy obowiązują"
Po wystąpieniu Adama Niedzielskiego przyszedł czas na zadawanie pytań przez dziennikarzy. Gdy do ministra zwrócić chciał się Jan Karolczak z "Wydarzeń" Polsatu, rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz nagle mu przerwał.
- Panie redaktorze, od razu powiem: panu nie przysługuje pytanie. Lekceważy pan wszystkie zalecenia epidemiczne, nie ma pan maski na nosie, o co proszę od początku. Większość czasu spędza pan tutaj na konferencji z maseczką pod nosem - stwierdził Andrusiewicz.
Dodał jednocześnie, że "pewne standardy obowiązują". - Myślę, że dziennikarze są pierwszymi, którzy powinni ich przestrzegać. Nie wzywamy policji, ale nie zada pan dzisiaj pytania - zakończył rzecznik MZ.
Zobacz też: Kolejny wniosek Ziobry. "Przyznał się do błędu"?
Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport epidemiczny
W czwartek Ministerstwo Zdrowia udostępniło nowy raport epidemiczny. W ciągu ostatniej doby w Polsce zdiagnozowano 14 325 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 709 osób.
Nowe infekcje dotyczą województw: śląskiego (2024), mazowieckiego (1884), małopolskiego (1555), dolnośląskiego (1325), wielkopolskiego (1276), pomorskiego (1005), łódzkiego (853), kujawsko-pomorskiego (719), zachodniopomorskiego (693), opolskiego (544), warmińsko-mazurskiego (493), podkarpackiego (471), lubelskiego (443), lubuskiego (436), świętokrzyskiego (334), podlaskiego (169).
Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się w Polsce 4 094 608 osób. Potwierdzono 96 415 ofiar śmiertelnych.
Przeczytaj również: