Trwa ładowanie...
d45e88o

Amstaff dotkliwie pogryzł czteroletnie dziecko

Czteroletni chłopczyk z Bielska Białej został dotkliwie pogryziony przez amstaffa. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował podinsp. Roman Waluś z bielskiej komendy policji.

Share
d45e88o

Do zdarzenia doszło przy ulicy Dygasińskiego w Bielsku-Białej w poniedziałek ok. godz. 20.00. - Na malucha wracającego z ojcem do domu rzucił się pies rasy amstaff. Dziecko ma rany szarpane nóg. Trafiło do szpitala, jest po zabiegu chirurgicznym. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział podinsp. Roman Waluś z bielskiej komendy policji.

Chłopczyk ma unieruchomioną nogę. Siedem dni musi zostać w szpitalu na obserwacji.

Okoliczności zdarzenia badają policjanci z IV Komisariatu w Bielsku-Białej. Do tej pory ustalono, że mieszkanie, z którego wybiegł pies, wynajmuje 22-letnia kobieta. - Komisariat prowadzi czynności. Na razie nic więcej nie możemy powiedzieć - powiedział podinspektor.

d45e88o

Policja bielska przypomina, że ustawa o ochronie zwierząt oraz kodeks wykroczeń nakładają na właścicieli czworonogów obowiązek należytej kontroli swojego psa. - Zgodnie z art. 77 Kodeksu wykroczeń - kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany - powiedział rzecznik policji.

d45e88o

Podziel się opinią

Share
d45e88o
d45e88o
Więcej tematów