Trwa ładowanie...

Amerykańska wojskowa ciężarówka miała kolizję na A2

Po kolizji z udziałem ciężarowej cysterny armii USA zablokowany jest zjazd z autostrady A2 na drogę ekspresową S3 w kierunku Gorzowa Wlkp. w rejonie węzła Jordanowo.

Share
Amerykańska wojskowa ciężarówka miała kolizję na A2
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Anna Kraśko
d3j0cat

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Ruch skierowano na trasę alternatywną.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji, amerykański ciężki pojazd z cysterną po zjeździe z A2 na łącznicy z S3, tzw. ślimaku, zahaczył o barierę energochłonną i uszkodził jedną z przydrożnych lamp, blokując całkowicie ruch.

Nikomu nic poważnego się nie stało, ale kolizja spowodowała ogromne utrudnienia dla kierujących. Cysterna blokowała zjazd z autostrady. - W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych, nie brały w nim udziału pojazdy cywilne. Policja zabezpiecza miejsce kolizji, a jej okoliczności wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa, która przejęła sprawę - powiedział Sławek.

d3j0cat

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej mjr Artur Karpienko powiedział PAP, że nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia.

To kolejny wypadek z udziałem wojsk USA w Polsce. W styczniu amerykańska półciężarówka zderzyła się z busem koło Żagania. Ranne zostały dwie osoby. Również w styczniu doszło do dwóch innych kolizji: wojskowa ciężarówka ciągnąca cysternę nie zmieściła się pod wiaduktem z Żaganiu, a pod Zieloną Górą w rowie wylądowała ciężarówka wyładowana amunicją. W innej stłuczce ucierpiał wojskowy hummer. W lutym do wypadku z udziałem lawety, wiozącej amerykański czołg doszło w Mirosławcu.

d3j0cat

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j0cat
d3j0cat
Więcej tematów